içinde

Kişisel Gelişim Bilincinizi Yükseltmektir

Değişiklik. Aniden değişim devreye girer. Bir paradigma değişiminde bu her zaman böyledir. Kendini göstermeden önce bir sürü homurdanma, kargaşa ve kaos. Aslında, homurdanma, kargaşa ve kaos, değişime yöneliktir. Yeterince acı çektiğimizde, değişimi arzularız. Temel bir NLP ilkesi. Acı katlanılamayacak kadar büyük olmadıkça kimse değişmez. İşte! Ekonomik kargaşa, çevresel uçurum, savaş, tıbbi ve eğitimsel kırılmalar. Yeter başka ne söylemeye ihtiyacın var? Tamam, değiştireceğim.

Bu değişikliğin sizin için yakından geçerli olan iki görüşü var. Evrensel Yetki ve onunla kişisel uyum. Başka bir deyişle, olacak, ne olursa olsun oluyor. Evrensel Bilincin Kozmik Traktör Işındayız ve eve çekiliyoruz. Bu yolculuğun yönü yukarı, göğe doğrudur ve bu bir kozmik coğrafya değil, bir bilinç yolculuğudur. Bu gezegen, yaklaşık 9 milyar yıl önce oluştu. Urantia Kitabı. Kime danıştığınıza bağlı olarak, bu zaman çizelgesi değişir. O ilk günlerde bilincin çeşitli aşamalarından geçtik. Çorbalar, algler, kurbağalar, lemurlar, bitkiler ve nihayetinde ve aniden kendinin farkına varan insan formları. Harvard ve Mensa ile yola çıkmadık, daha ziyade çok ilkeldik ve elbette herkesin bildiği gibi, çok zaman içinde bugün bulunduğumuz yere evrimleştik. Sonsuz Zeka Evrenine doğmuş olarak, Kaynak’ın veya Tanrı’nın Bilinçli Birliğine bağlı bir ev rotasındayız.

Yazılı metinlerimiz, Kutsal Kitap, Talmud, Kuran, ve diğer eski metinler, Grace’in düşüşüne dair benzer hikayeler anlatır. Bunlar bizi anlatan hikayeler kolektif deneyim Birlik Bilincindeydik ve o zaman yoktuk. Kayıtlı tarihte herhangi birimizin hatırlayabildiği kadarıyla, bu ayrılığın bilincindeyiz; korku, eksiklik ve sınırlamalar, Kaynaktan ayrılmış bu insan bilincinin ayırt edici özellikleridir.

Mutlu haber şu ki, bir kez daha Işık ve Yaşam’a geri kaldırılarak programa uygun durumdayız. Bu yarın olmayacak, ama başladı. Evrendeki herhangi bir şeyde olduğu gibi, insan sayımında her zaman çok uzun zaman alır. Onlar, elbette, Sonsuzluktalar, bu yüzden biz insansıların sahip olduğu kadar keskin bir zaman duygusuna sahip değiliz; ama hata yapmayın, sonunda başladı. İnsan bilincindeki kritik kütleye, Mesih Bilincini Dünya’ya demirlemek için ulaşıldı. İnsanlığın uyanışı başladı. Bu, Aşk, Barış, Gerçek, Neşe ve hayatınız olarak bilinen mutlu bir maceraya özlem duyan herkes için iyi bir haber.

Bu bilinç değişimini nasıl yönlendiriyorsunuz? Pekala, dünyadaki her şeyde olduğu gibi, bu senin seçimin. Tüm değişime direnebilir ve onu zor yoldan deneyimleyebilir ya da kendi bireysel bilincinizin genişlemesini geliştirerek buna katılabilir ve yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Bu bilinç değişimi, Tanrı Bilinci alemine karşıt çiftin üzerine çıkmakla ilgilidir. Artık onlar ya da biz yok; şu ya da bu; ama ve. Almayı seçerseniz, sadece sizin için kişisel, samimi ve benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir yolculuktur. Bilincinizi genişletmek için yaptığınız her şey dünyevi yaşamınızı dönüştürür, çünkü bu bir perspektif yolculuğudur. İnsan zihni perspektifinde, sadece kendimizi ve tepede, eğer öyleyse, diğer iki seçeneği veya perspektifi görüyoruz. Sessiz Zihnimizde yaşarken ve zihnimizin kapılarını açarken, daha yüksek ve daha yüksek bir perspektif görmek için kendi Godchip’imiz tarafından içeriden yönlendiriliriz. Bir dağa tırmanmak gibi, altta da tepeden manzarayı anlayamazsınız. Zirveye ulaştığınızda, manzara karşısında hayrete düşüyorsunuz. Bilinçte yolculuk, siz sorup açtığınızda, bakış açınızdaki değişmelerin sabit bir geçit törenidir.

Sizin için bilinçli olarak daha fazla farkında olarak bilincinizi genişletmeyi seçmek, sizi acı içinde tutsak eden eski inançları salıverdiğiniz anlamına gelir. Bu inançlar, bizden önce gelen insanların tarihinden bize aktarılmış, Kaynaktan ayrılmış bir bilinçte sosyalleşme sürecimizde bize “Dünyada olduğu gibi” öğretilmiştir. Yolculuğumda, insanların bana öğrettikleri hemen hemen her şeyin, iyi niyetli olsalar da, Gerçek, Bilgelik, Sevginin 180 derece zıt olduğunu fark ettim. Bu yolculuğa çıkarken, benzerini asla hayal etmediğiniz kişisel bir özgürlüğün farkına varırsınız. Artık başkalarının inançları veya eylemleri tarafından tehdit edilmezsiniz. Kendi kişisel gücünüzün ve kendi yaşamınız üzerindeki egemenliğinizin farkına varırsınız. Hayattan ve diğerlerinden çok daha fazla zevk alıyorsunuz çünkü mutluluğunuz artık sizin dışınızdaki hiçbir şeye bağlı değil. aşka gelince? Ah, bu en havalı keşif. İnsan sevgisi, sizi bayıltan İlahi Sevginin çok soluk bir versiyonudur.

Kolay bir yolculuk değil çünkü öyle olsaydı şimdiye kadar herkes yapardı. Ama Şimdi, sadece Benliğinizden size yolu göstermesini isteyerek başlayabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmeye, daha çok zevk almaya, daha çok olmaya ve daha çok sevmeye hazır olduğunuzu kendinize içtenlikle beyan ederek. Acıdan, korkudan ve sınırlamalardan vazgeçiyorsunuz ve hayatınızın bütünlüğünü kucaklamaya hazırsınız. Bununla, Başlamıştır. Kişisel bilinç yolculuğunuz başladı.

O andan itibaren farkındalığınızı artırın. İzlemek. Yargılama. Olayların ortaya çıkmasına izin verin. İlginizi çeken ve kendinizi iyi hissettiren şeyleri takip edin. Tanrı’nın Roller Coaster Yolculuğundasın. Bu bir macera, kişisel olarak tatmin edici ve realite TV’de izleyebileceğiniz her şeyi geride bırakıyor. Bu gerçeklik. Eve Hoşgeldin.Source by Kathy Kirk

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2002 tarihli 70 Sayılı İletişimin Durdurulmasına İlişkin Yönetmelik