içinde

Neden Bazı İnsanlar Bir İlişkide Gerçek Kimliklerini Saklar?

Kişi bir ilişki içindeyse, varlığının her parçasını paylaştığı biriyle olduğunu gösterebilir. Bunun anlamı, zihinlerinde olup bitenler hakkında konuşacakları, kalplerinde olup biteni ortaya çıkaracakları ve bedenlerini paylaşacaklarıdır.

Bunun bir sonucu olarak, bu kişinin her parçası tipik olarak bu kişiyle birlikteyken ortaya çıkacaktır. Bu kişinin etrafındayken bunu hissedebilirsiniz. Sanki o kişinin her şeyini biliyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz ancak gerçek kimliklerini gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.

Gerçek kimliği saklamasının ardında yatan iki Neden

Birinin gerçek kimliğinden farklı görünmesinin en az iki nedeni olabilir. Birincisi, siz bu kişinin etrafındayken o kişinin kendini ortaya koyması için yeterince güvende hissetmiyor olduğudur ve ikincisi sizden bağımsızdır, kendi benliklerinde kendi kimliklerini saklayarak daha çok rahat ediyor olabildiğidir.

Bu nedenle birinci kısım önemli iken ikinci kısım kadar önemli değildir. İkinci kısımda bahsettiğimiz gerçekleşmemiş olsaydı zaten o kişi sizinle hiç iletişim kurmayacaktı.

Ana bölüm

Bunu akılda tutarak, aslında kişinin kendisi içinde rahat etmesi yani yalnızlığı psikolojik bir sorundur. Kişinin kendi varlığıyla olan bağlantısı yok demektir ve kendini tam gerçekleştirememiş demektir. Başka bir varlıkla derinlemesine bağlantı kurmasına izin veren şey kendini gerçekleştirmesidir yani kişiliğini güçlendirmesidir. Bunu başardığında kişi, kendi duyguları ve kim olduğu konusunda rahat hissedecek, böylece dışarıya da kendi kimliğini ortaya koyabilecektir.

Buna çözümü kişinin kendisiyle aslına barışık olmadığında başkalarıyla da barışık olmadıklarını anlamasını sağlamaktır.

Alternatif Yok

Şimdi bu kendini ortaya dökme aslında kişiye gelecekte zarar verecek gibi görünebilir ancak bu, tatmin edici bir ilişkiye sahip olmak için gerekenin sadece bir parçası. Diğer seçenek, kendi kişiliğini gizlemeleri olabilir, ancak bu, başka bir kişiyle derin bir bağlantı kurmalarına izin vermeyecektir.

Bir kişiye güven verirseniz onu çözebilirsiniz bir yandan bu güven, diğer yandan içsel güç gerektirecek. Güven, ilk adımı atmalarına izin verecek ve içsel güç onlara, eğer durum böyle değilse, olanları idare edebilecekleri inancını verecektir.

Genel kanı

Hayatlarına dönüp bakacak olursak, ilişkilerinin genel olarak böyle olduğunu görebilirler. Neyse ki, hayatlarında insanların yanında kim olduklarını saklamak zorunda kalmayacaklar.

Bir başkasının neden kendilerini başkalarının etrafında sakladığını anlamak zor olabilir. Bu şekilde yaşamayı hayal etseler, sanki görünmez bir hapishanede yaşıyorlarmış gibi olabilir.

Farklı Bir Gerçeklik

Bununla birlikte, bazı insanlar hayatı böyle deneyimlese de, deneyimlemeyen çok sayıda insan olması muhtemeldir. Durum böyle olunca, kişi biriyle ilişki içinde olacak ama bütün varlığı ortaya çıkmayacak.

Böylece zihinlerini ve bedenlerini onlarla paylaşabilirler, ancak bu gidebileceği kadar uzundur. Varlıklarının duygusal kısmı – onlar için gerçekte neler olup bittiğiyle ilgili kısmı – daha sonra gizlenecektir.

Ağır Bir Yük

O zaman biri, hayatında birinin olduğu bir pozisyonda olacak, ancak onlarla gerçekten bağlantılı olmayacak. Nasıl hissettiklerini paylaşmak ve desteklenmek yerine, bunu kendilerine saklayacaklar.

İçten bakıldığında sanki mutlular ve her şey yolundaymış gibi görünebilir, ancak bu maskenin arkasında kendilerini depresyonda ve hatta intihara meyilli hissedebilirler. Şimdi, bunun nedeni partnerlerinin ilgilenmediklerini açıkça belirtmiş olması olabilir.

Birlikte yalnız

Sonra yine bu maskeyi takabiliriz çünkü kendi duygularıyla veya kimlikleriyle kendilerini rahat hissetmezler. Partnerleriyle tanıştıkları andan itibaren bu maskeyi takmış olabilir.

Dünyaya sundukları görüntünün, içlerinde olup bitenlerle çok az ortak noktası olacak. Partnerlerine kim olduklarını açıklamamak, muhtemelen ilişkilerinin derinlikten yoksun olduğu ve kendilerini inanılmaz derecede yalnız hissettikleri anlamına gelir.

Hapsolmuş

Partnerine gerçek anlamda bağlanabilmenin tek yolu – yani bu kişi hayatının bu aşamasında daha derin bir bağ yaşayabiliyorsa – oynadığı rolü bırakabilmesidir. Bu olduğunda, bir insan yapan değil, yapan bir insan olacaklar.

Bununla birlikte, bir maske takmak, başka bir kişiyle gerçekten bağlantı kurmalarını engelleyecek olsa da, muhtemelen güvende hissettiren şey olacaktır. Bu maskeyi düşürmek hayatlarına fayda sağlayacak bir şey olarak görülmeyecek; reddedilmelerine ve terk edilmelerine neden olacak bir şey olarak görülebilir.

Daha Derin Bir Bakış

Hatırlayabildikleri kadar uzun süre maske takmışlarsa, ilk yıllarının pek de besleyici olmadığını gösterebilir. Bu, hayatlarında bir tür istismar ve / veya ihmal yaşadıkları bir dönem olabilir.

Bunun yapacağı şey, onların varlıklarında doğal olarak yanlış bir şeyler olduğuna inanmalarına neden olur, kendilerini gizlemek zorunda kalmalarının nedeni de budur. Yıllar geçmiş olacak ama hayatlarının bu evresinde yaratılan görüş hayatlarını tanımlamaya devam edecek.

â € ‹

Farkındalık

Kişi bununla ilgili olabilirse ve hayatlarını değiştirmek istiyorlarsa, dışarıdan destek almaları gerekebilir. Bu, bir terapistin veya şifacının yardımıyla sağlanabilecek bir şeydir.

Source by Oliver JR Cooper

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kas Eksikliği Kanser Riskini Artırıyor

Ters Psikoloji Kullanarak Erkekleri Nasıl Etkileyebilirim? Erkekleri Etkilemek İçin Kullanabileceğiniz Düzgün Psikolojik Püf Noktaları