içinde

Ev Tabanlı Bir İşletmede Finansal Kriz yönetimi

Kendi çevrimiçi işinizin finansal kriz yönetimini sağlamayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, çevrimiçi işinizi mali açıdan kazançlı ve güvenli hale getirmek için almanız gereken bazı eylemler vardır.

1. Çevrimiçi işi finansal krizlerden izole etmek için çok yönlü bir yaklaşım planı gereklidir. Pazarlamadan reklamcılığa ve bütçeye kadar her şeyi planlamanız ve işletmenin başlangıç ​​aşamalarında başarısına yardımcı olmak için yedek fonlar oluşturmanız gerekecektir.

2. Evrak işlerini ve sözleşmeleri doğru yapmak, işin tamamlanmasının ardından ödemeleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için çok önemlidir. İşletmeniz müşteriyle orta veya uzun vadeli bir sözleşme yapmayı planladığında, potansiyel müşterilerinizle ilgili bir geçmiş kontrolü yararınıza olur.

3. Diğer çevrimiçi girişimcilerle ve sektörün üyeleriyle yapılan çevrimiçi forumlar, incelemeler ve tartışmalar, bir kuruluşun ödeme geçmişi hakkında fikir verecektir.

4. Çevrimiçi işletmenizin siparişleri yerine getirmesini sağlamak ve nakit sıkıntısını önlemek için doğru miktarda işletme sermayesine sahip olmanız gerekecektir.

5. Çevrimiçi iş seçiminize bağlı olarak, ilk fon girişi genellikle yalnızca ilk iş döngüsünün sonunda başlar. Normal işinizdeki son geliriniz ile yeni işinizdeki ilk geliriniz arasındaki boşluğu önceden tahmin etmek ve bu dönemde fonlar için önceden planlama yapmak, girişiminizle ilgili ilk sallanmaların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bu dönemde ekstra yastık altı para planlaması, girişimcinin öngörülemeyen iş masraflarını ödemesine de olanak tanır. Banka kredisi, kredili mevduat kredisi veya işletme sermayesi kredisi almaya hak kazanan işletmeler için, siparişleri yerine getirmek için yapılan masrafları karşılaması tavsiye edilir.

6. İyi bir fiyatlandırma politikası, çevrimiçi işinizin gelirlerini artırmak için marjlar ve hacimler arasında bir denge kurar. Son derece sofistike ürünler ve kişiselleştirilmiş hizmetler yüksek bir ödeme talep edebilir ancak bu tür segmentlerden elde edilen gelir küçük olabilir. Bu, yüksek hacimli hızlı hareket eden ürünler, korunan daha düşük marjlarla dengelenir. Fiyatlandırma, ortaya çıkan maliyeti karşılamalı ve işletme karlarının akmasını sağlamak için makul bir marj sağlamalıdır.

7. Çevrimiçi işletmenizin pazarlamasına ve reklamına odaklanmanızı sağlayın. Güçlü bir web varlığı turu olmadan, işletmelerin güçlü müşteri trafiği çekmesi olası değildir.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ters Psikoloji Kullanarak Erkekleri Nasıl Etkileyebilirim? Erkekleri Etkilemek İçin Kullanabileceğiniz Düzgün Psikolojik Püf Noktaları

Yiyecek ve İçecek – Keşfedilen 5 Yaygın Efsane!