içinde

İlişkilerde Yakınlık ve Mesafe

Aynı yataktayken duygusal olarak bir milyon mil uzakta ve kilometrelerce veya zamanla ayrılmış olsanız bile bir sonraki kalp atışınız kadar yakın olabilirsiniz. Hiç dokunma mesafesinde olmanıza rağmen partnerinizden gerçekten ayrı veya uzakta hissetme deneyimi yaşadınız mı? Hiç nadiren gördüğünüz veya o kadar iyi tanımadığınız birine kendinizi yakın hissettiniz mi?

Bu paradoksu nasıl açıklayabilirsiniz? Hayatımda her iki deneyimi de birden fazla kez yaşadım ve bu yakınlık ve uzaklık paradoksunun kökenini belirlemeye çalıştım. Kesin bir cevabım yok ama sorunun özüne yaklaştığımı düşünüyorum.

Birkaç tür yakınlık veya mesafe vardır. Var: fiziksel, duygusal, finansal, cinsel, ruhsal ve psikolojik. Birine duygusal olarak gerçekten yakın hissettim, ancak fiziksel olarak milyonlarca kilometre uzakta. Birisi arasında manevi olarak büyük bir mesafe vadi, diğer alanlardaki yakınlık hissettim. Peki ya siz – aynı deneyimleri yaşadınız mı? Eğer bir ilişki içindeyseniz ve eşinize veya partnerinize yukarıdaki yollardan herhangi birinde yakın hissetmiyorsanız, hayatınızın geri kalanında bu ilişkinin değerini ve bunu nasıl değiştireceğinizi veya gösterdiklerini göz önünde bulundurmanızı öneririm. ilişki ihtiyaçlarınızın veya gündemlerinizin genel resminde.

Buradaki asıl sorun, bazı yönlerden yakın, diğerlerinde uzak olduğumuz zamandır. Örneğin, daha fazla şefkat, duygusal yakınlık veya romantizme ihtiyacınız varsa ve sevgiliniz daha iyi finansal güvenliğe daha fazla ihtiyaç duyuyorsa ve romantizme veya duygusal yakınlığa ihtiyaç duymuyorsa, bu boşluğu asla tamamen ilgisiz bir şeye odaklanarak kapatamazsınız. İlişkinizde ortak alan veya yokmuş gibi davranmak veya gerçekten önemli değil. Çözülmemiş kızgınlıkları, yükleri, beklentileri, suçluluğu vb. İlişkinizin diğer alanlarına getirme eğiliminde olacaksınız, bu da daha fazla mesafe ve daha fazla işlev bozukluğuna katkıda bulunacaktır. Bunu bilinçli olarak yapmayabilirsiniz ama kesinlikle bilinçsiz olarak yapacaksınız.

Sizden sadece mevcut bir ilişkide yakın ve uzak olduğunuz yerleri ve bunun genel ilişki üzerindeki etkisini ve her bir ilişkinizin ihtiyaçları ve beklentileri üzerindeki etkisini düşünmek için biraz zaman ayırmanızı istiyorum. Herhangi bir ilişkideki olumlu ve olumsuz yanları pratik bir temelde değerlendirmezseniz, ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor olabilirsiniz.Source by Tim Connor

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tasarım Psikolojisi Nedir ve Bana Nasıl Yardımcı Olacak?

Kariyercafe " PsikolojİK Kariyer Söyleşileri : Anne Baba Tutumları ve Travmalar