içinde

Depresif Hayvanları Neşelendirmek için 8 İpucu

Ya son zamanlarda, evcil hayvanınızın anormal bir şekilde (normalden daha fazla) uyuduğunu, daha az yemek yediğini, üzgün göründüğünü ve zamanının çoğunu evde paspaslayarak geçirdiğini fark ettiyseniz. Bütün bu davranışlar, onun normal davranışının tamamen zıttıdır. Şüphesiz endişelenmeye başlayabilirsiniz! Depresyon, tüylü arkadaşınızın yaşıyor olabileceği şeydir. Bu durum, insanlarınkinden farklı değildir.

Evcil hayvanınızı mutlu görmeye alışkınsınız çünkü ne zaman aşağı inerseniz o her zaman sizin yanınızda. Tüylü arkadaşınızın üzüldüğünü görme düşüncesi sizi hasta eder. Şimdi onun yanında olma sırası sizde. En iyi arkadaşını nasıl neşelendirirsin? Kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları nelerdir?

Evcil hayvanınız depresyondaysa, onu neşelendirmek için kullanabileceğiniz 8 strateji:

1. Evcil hayvanınızla bol bol zaman geçirin

Evcil hayvanları neşelendirmenin en etkili yollarından biri, özellikle depresyondayken onlarla daha fazla zaman geçirmektir. Şimdi, size her zamankinden daha çok ihtiyacı var – bölünmemiş dikkatiniz. Birlikte kaliteli zaman geçirmek, evcil hayvanınıza onu ne kadar sevdiğinizi ve değer verdiğinizi gösterir. Çukurlardan neşeli, mutlu benliğine geçmek için, evcil hayvanınıza destek, ilgi ve sevginizi vermeniz yeterlidir.

2. Evcil hayvanınızı açık hava etkinlikleri ile şımartın

İster kediniz ister köpeğiniz olsun, onu parkta eğlenceli bir öğleden sonra geçirmek, onu neşelendirmenin etkili bir yoludur. İlk başta, evcil hayvan hevesli görünmeyecektir. Bununla birlikte, siz ikiniz birbirinizin arkadaşlığından keyif aldıkça, onun ne kadar neşeli olacağına şaşıracaksınız. Biraz fiziksel egzersiz, çevrenizde bir değişiklik ve sizinle kaliteli zaman geçirmek, evcil hayvanınızın coşkusunu geri getirmek için kilometrelerce yol alacaktır.

3. Evcil hayvanınıza mutlu olduğunuzu gösterin

Sadece yüzünüze bakarak mutlu olup olmadığınızı söylemek söz konusu olduğunda evcil hayvanların ve köpeklerin çok zeki olduğunu biliyor muydunuz? Sonuç olarak, depresyondayken kaşlarını çatmaktan veya üzgün olduğunu ona göstermekten kaçının. Köpeğinizi neşelendirmenin etkili bir yolu, kendiniz mutlu kalmaktır.

4. Evcil hayvanınızı sosyalleştirin

Köpeğiniz veya kediniz bir arkadaşını veya aile üyesini kaybettiği için depresyonda mı? Cevabınız evet ise, evcil hayvanınızı parka veya başkalarıyla sosyalleşebileceği bir kreşe götürmeniz gerekir. Araştırmalara göre, hayvanlar aynı türden arkadaşlıktan hoşlanıyor. Bu nedenle, bu stratejiyi denemekten çekinmemelisiniz.

5. Olumlu davranışları için evcil hayvanınızı ödüllendirin

Bu strateji daha çok olumlu bir pekiştirmedir. Depresyonun üstesinden geldiğine dair herhangi bir işaret gösterdiğinde, evcil hayvanınıza bir tedavi veya kafasına hafifçe vurmalısınız. Aynı ilgiden zevk almak için başkalarını depresyonda kalmaya teşvik edeceğinden, aşırı derecede sempatik olmamanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Ne zaman düzgün yemek yediğinde veya sizinle parkta oynadığında ne kadar memnun olduğunuzu ona göstermelisiniz.

6. Evcil hayvanınızı en sevdiği oyuncaklarla rahatlatın

Kedinizin veya köpeğinizin favori oyuncağı var mı? Kedinizi neşelendirmenin harika bir yolu, ona oynaması için oyuncaklarını vermektir. Çoğu evcil hayvan, aşinalıkta rahatlık bulma eğilimindedir. En sevdikleri oyuncakların etrafında olurlarsa daha neşeli olurlar.

7. Ona biraz müzik çalın

Müziğin insanları sakinleştirmesi ve yatıştırması gibi, çoğu evcil hayvan sahibi de müziğin evcil hayvanlar için sihirli olduğunu kabul eder. Şaşırtıcı bir şekilde, onu rahatlatıcı bir müzik çalarak evcil hayvanınızın ruh halini yükseltebileceksiniz. Sadece sesin çok yüksek olmadığından emin olun. İsteyeceğin son şey, işleri daha da kötüleştirmek.

8. Evcil hayvanınızı gezintiye çıkarın

Bu strateji, özellikle evcil hayvanınız gezintiye çıkmaktan hoşlanıyorsa harikalar yaratır. Mümkünse, bir gezintiye çıkarken tüm ailenizi yanınızda getirin. Aile şirketinin tadını çıkarmanın yanı sıra, temiz havanın da tadını çıkaracaktır.

Evcil hayvanınızı etkileyen depresyonun sizi de etkileme ihtimali çok yüksektir. Sonuç olarak, ikiniz depresyona girmeden önce hızlı hareket etmelisiniz. Onu olabildiğince çabuk neşelendirmenin yollarını bulmalısın. Yukarıdakiler, evcil hayvanınızı neşelendirmenin bazı basit yollarıdır.Source by Bob Tom

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İKİ YAŞ SENDROMU NEDİR? | Ne nedir? | TODAY Psikoloji

İletişimlerinizde Daha Etkili Olmak İster Misiniz? Bunu dene!