içinde

Otomotiv Fotoğrafçılığının Ardındaki Sırlar

Otomotiv Fotoğrafçılığı, fotoğrafçılık endüstrisinde bir niş olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, profesyonel düzeyde fotoğraflar üretmek için pek çok kişinin ciddi ipuçlarına ihtiyacı vardır.

Arabaların fotoğraflarını çekmek giderek daha ilginç hale geliyor. Araba reklamları için çekim yaparken, istenen sonuçları elde etmek için dikkate alınması gereken birkaç husus veya kural vardır. Başarılı araba fotoğrafçılığının sırrı basittir! Birkaç şeyi kontrol altında tutun!

Günün zamanı

Araba fotoğraflarını çekmek istediğinizde günün saati son derece önemlidir. Başarılı reklamlar genellikle güneş neredeyse hiç görünmediğinde, tercihen gün batımından birkaç dakika sonra veya gün doğumundan bir süre önce arabaları öne çıkarır. Yumuşak altın ışıltı her yüzeyden yansır ve fotoğrafa sağlıklı ve göz alıcı bir hava verir. Doğal ışık, işlem sonrası süreyi de azaltarak çalışmanızı daha özgün hale getirir!

Yansımalara Dikkat Edin

Geriye dönük bir bakış, otomobilin yüzeyinde istenmeyen yansımalara neden olabileceğinden, araba fotoğrafçılığı zor olabilir. Bu nedenle, bir fotoğraf çekimine hazırlanırken açık bir alan seçtiğinizden emin olun. Otomobilin parlak dış görünümü, tasarım çizgilerini gizleyerek çevresini yansıtacak. Dış cephedeki yansımalar ve gölgeler, otomobilin kıvrımlarını ve tasarımlarını engelliyorsa, bu ürün fotoğrafçılığının tüm noktasını mahvedebilir. Bu nedenle, bu tür sürgünler için binaların ve uzun ağaçların bulunduğu alanlardan kaçınmak daha iyidir.

Yüzeyde kendi yansımanız belirirse, en iyi seçenek bir tripod ve zamanlayıcı kullanmaktır.

Renk ve Arka Plan

Renk ve arka planın mükemmel bir uyum içinde olması gerekir; aksi takdirde resminiz göze çarpmayacaktır. Her renk veya boya günün saatine veya ışığa bağlı olarak tepki verir. Doğrudan güneş ışığı büyük bir hayır hayır! Çoğu renk, en iyi özelliklerini doğrudan güneş ışığında gizleme eğilimindedir; Öte yandan, daha açık renkli arabalar güneş ışığında çarpıcı görünebilir.

Aracınızın rengine ve fotoğraf çekiminizin temasına göre zıt bir arka plan seçmek çok önemlidir. Arka planın tek amacı arabayı vurgulamak olmalıdır. Dikkat dağıtıcı olabilecek tüm nesneler kaldırılmalıdır.

Sürüş Çekimleri

En şık araba fotoğrafları, arabayla yapılan çekimlerdir. Hareket halindeki başka bir arabadan hareket eden bir arabanın fotoğrafını çekmek, en havalı ve en heyecan verici fotoğraflardan biridir. Tabii ki çok tehlikeli olabilir!

Deklanşör hızınız saniyenin 1 / 100’üne ayarlıyken, saatte 60 kiloda (40 m / s) sürerken arabanızın camından dışarı çekim yapmayı deneyin. Bu, yoldaki ve tekerleklerdeki hareketi yakalamalıdır. Deklanşör hızını daha da düşürmek bulanık bir etki yaratacaktır ve bu da hoş görünebilir!

Sürüş çekimi yapmanın bir başka yolu da hareketsiz durmak ve arabanın sizi geçmesine izin vermektir. Merceğinizi, saniyenin 125’inde deklanşör hızıyla, arabayı geçerken takip etmek için kullanın. Bu yöntem kolaydır ve resimler çarpıcıdır! Etkiler açıkça arabanın hızına bağlı olarak değişir, bu yüzden onunla oynayın.

Gece Çekimleri

Popüler inanışın aksine, karanlıkta güzel fotoğraflar çekmek mümkündür. Araba fotoğrafçılığı için sadece bir ekstra enstrümana ihtiyacımız var; bir el feneri.

Öncelikle, Pitch Black olan bir yer bulmanız gerekir. Sokak lambası, ay ışığı, reklam panoları vb. Fotoğrafı mahvedebilir, bu nedenle diğer ışık kaynaklarına dikkat edin. Bu noktaya ulaştıktan sonra; tripodunuzu kurun, ISO’nuzu 100’e getirin ve deklanşör hızı f / 9 diyafram açıklığı ile 30 saniye olmalıdır.

Şimdi, deklanşör açılmak üzereyken el fenerinizi yüzeye tutmalısınız. Panjur açılırken etrafta dolaşarak, fenerle arabanın her tarafını kapatmaya çalışın. Açıları ve kenarları deneyin, her fotoğrafın farklı bir etkisi olacak!

Araba bayiliği işi ve e-ticaret web sitesi için fotoğrafçılık yaparsanız, son işlem son derece yararlıdır ve pahalı ve zaman alıcıdır. Ancak, bizim avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz. ousourcing fotoğraf düzenleme zamanınızı ve maliyetinizi düşürmek için hizmetler.Source by Nayan Chowdhury

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Psikoloji nasıl bozulur… / Aile İlişkileri

Pandemi Psikolojisinde Trama! | PSİKOLOJİ ZAMANI | #25. BÖLÜM