içinde

Covid Zamanında Gayrimenkul Yatırımı

Tanrım, işler nasıl değişti – çabuk! Hala yatırım yapıyorsanız, nasıl uyum sağladığınızı ve gelecekte ne gördüğünüzü duymak isterim. Zaten yaptığımız Covid değişikliklerinden bazılarıyla başlayacağım.

NOT: Paylaştıklarımın çoğu, kendi işimizde zaten yaşadığımız ve değiştirdiğimiz şeyler. Çoğu, 2008-2010 gayrimenkul yatırım deneyimimize dayanmaktadır.

 1. Durma. Tarihsel olarak, gayrimenkul her zaman işe yarar, sadece piyasa değişikliklerine uyum sağlamanız gerekir. Bu nedenle:
  • esnek kal
  • finansman hakkında bilgi edinin ve güvence altına alın
  • Olduğu anda farkında olmanız gereken değişikliklerden haberdar olmak için hem yerel hem de ulusal çevrimiçi ağ gruplarına dahil olun.
 2. Pazarlamamızı artırdık. Neden?
  • İnsanların paraya ihtiyacı olacak, bu da kişisel veya aile üyelerinin mülklerini satmak anlamına gelecek. Elimizden gelen yardımı sunma ihtiyacı doğduğunda hazır olmak istiyoruz.
  • Gelecek korkusundan ve finansman yetersizliğinden zaten satın alan daha az yatırımcı var, bu nedenle yıllardır piyasada olmak için daha iyi bir zaman olmadı!
 3. Eğitim almak. Son zamanlarda gördüklerimiz tam olarak 2006-2007’de yaşadıklarımız; herkes emlak yatırımına giriyordu çünkü çok kolaydı. İşler artık zorlaştıkça, hazırlıklı, bilgili ve eğitimli olanlar inanılmaz bir fırsata sahip oluyor.
 4. Daha ucuza satın alın. Hepimiz geleceğin belirsizlik içerdiğini biliyoruz. Önümüzdeki aylarda / yıllarda fiyat değerleri büyük ölçüde düşebilir. Satıcılar da bunu biliyor, bu yüzden çoğu kişi geç satış yapmaktansa daha erken satış yapmak isteyecek. Ayrıca satın aldığınızda risk aldığınızı da fark ederler, böylece umduklarından daha az teklif verdiğinizi anlarlar. Ve doğru, risk alıyorsun. Önümüzdeki 3-6 ay içinde değer düşerse, bunun yaşayabileceğiniz bir fiyat olduğuna dair bir teklif yaptığınızda emin olun.
 5. Mülkler hala iyi satıyor, öyleyse hızlı bir şekilde dönebileceğiniz mülkler satın alın – bu büyük rehabilitasyon almanın zamanı değil!
 6. Sanal olarak al ve sat. İşletmenizi sanala nasıl geçireceğinizi öğrenmenin tam zamanı. Şu anda çevrimiçi durum tespiti yapıyoruz, mülkte dolaşmak ve fotoğraf çekmek için izin istiyoruz, ardından satıcıdan bize iç mekan fotoğraflarını kendilerinin göndermesini ya da biz girip fotoğraf çekerken mülkü terk etmesini istiyoruz. Satıcılar, refahları konusundaki endişemizi takdir ediyor. Kendi fotoğraflarının bilmemiz gereken bir şeyi atlamaması için kapatmadan önce bir mülkün içinden geçmesine izin vermelerini istiyoruz.
 7. Pazarda daha uzun günler için hazırlanın satarken. Ne bekleyeceğiniz konusunda fikir sahibi olmak için yerel mülkünüzün pazardaki günlerini izleyin. Borç verenler kurumaya ve / veya borçlanma gereksinimlerini artırmaya başladıkça, daha az nitelikli alıcı olacak ve hem satış hem de kapanışlar daha uzun sürecektir.
 8. Borç verenlerin borçlanma gereksinimlerini sıkılaştırmasını bekleyin.
  • Özel borç verenlerin gelecekteki risk korkusu ve fonlarını kendileri için güvende tutma ihtiyacı nedeniyle borç vermeyi bıraktıklarını zaten gördük.
  • Pek çok kredi veren, kredileri birleştirip sattıkları için borç vermeyi hep birlikte bıraktı. Bu krediler artık satın alınmadığından, bu borç verenler artık borç vermiyor.
  • Bankalar jumbo krediler sunmayı bıraktı, bu da zaten endişelendikleri ve yanıt verdikleri anlamına geliyor.
  • Hala borç veren herhangi biri, borçlunun elinde daha fazla fon, daha yüksek kredi puanı ve her yönden daha güçlü bir başvuru sahibi olmasını talep etmeye başladı. Artı, puanları ve faiz oranlarını artırıyorlar.
 9. İlk yavaşlayan daha yüksek fiyatlı mülkler olacak, bu nedenle bölgenizin medyan fiyat noktasının altındaki mülklere odaklanın (ve bu fiyat noktasının ne olduğunu bilin!).
 10. Bu “olay” ın bir süre sürmesini bekleyin – muhtemelen yıllar. 2008’de ortak cevap, en kötüsünün sona erdiği ve her şeyin daha iyi olmaya başlayacağı yönündeydi. Ancak “işler” daha da kötüye gitmeye devam etti.

Unutmayın, “yeni gerçeklikte” çok erkenciyiz ve neyin geleceğini tahmin etmek zor. Farkında olun, esnek kalın, bilgi sahibi olun, diğer yatırımcılarla iletişim halinde kalın. Emlakta her zaman kazanılacak para vardır.

Paylaştıklarıma katılıyor musunuz / katılmıyor musunuz?

Ne tür değişiklikler yaptınız veya ileriye dönük yapmayı planlıyor musunuz?Source by Karen Rittenhouse

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mezunundan Tavsiye: Psikoloji Bölümü

Psikoloji – 1 | AYT