içinde

Sürüngen Evcil Hayvanlarınızın Bakımı

Aileye yeni bir üye eklemek her zaman büyük bir harekettir. Sürüngen evcil hayvanlardan bahsediyor olsak da, bir insandan bahsetmiyoruz! Bu inanılmaz derecede çeşitli hayvanlar, evinize çok fazla eğlence ve karakter getirebilir. Sahip olduğunuz sürüngene bağlı olarak, muhafazasının dışında size düzenli olarak bir tane bile katılabilirsiniz! Yeterli araştırma ile herkes büyük bir sürüngen sahibi olabilir, ancak temelleri bilmek bile yardımcı olabilir. Özellikle kertenkeleler ve boalar için bazı temel bilgileri gözden geçireceğiz, ancak bu ipuçları diğer sürüngenlerin çoğuna uygulanabilir.

Genel olarak sürüngenler hakkında ne kadar bilgi sahibi olabileceğinizi düşündüğünüze bakılmaksızın, aradığınız belirli cins hakkında kapsamlı araştırma yapmanız her zaman şiddetle tavsiye edilir. Bu şekilde hazırlıklı olursunuz ve yeni sürüngen evcil hayvanınıza bakarken ortaya çıkabilecek sürprizleri daha iyi yönetebilirsiniz. Evcil hayvanınız hakkında iyi bilgi sahibi olmak sadece sizin için daha iyi değil, yeni arkadaşınız için en iyi yaşamı nasıl sağlayacağınızdır.

Kertenkele Bakımı İpuçları

Kertenkelelerin kaçma eğilimi olan tek sürüngenler olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak gerçekte, sürüngenlerin genel olarak belirlenmiş muhafazalarından sürünme, kayma ve yuvadan çıkma dürtüsü varmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, kertenkelenizin yaşam alanını korumak isteyeceksiniz. Akvaryumlar, plastik kafesler ve tel kafesler dahil olmak üzere muhafaza için birçok seçenek vardır. Sadece seçtiğinizin gerekli sıcaklıkları sağlayabileceğinden emin olun. Sürüngenlerinize güneşlenmeyi sevdikleri için hem soğuk hem de sıcak sıcaklıklar ve tırmanmak için yeterli alan vermek isteyeceksiniz.

Boa Bakım İpuçları

Boa sahibi olmak harika! Uysal doğaları ile tanınırlar ve kolay hareket ederler, ancak yeni başlayanlar için oldukça zor olabilirler. Satılık boas hakkında daha fazla araştırma yaparken, ulaşabilecekleri boyutu düşünün. Boas bir mahfazada tutulabilir, ancak çoğu sürüngen gibi kaçmayı severler ve bununla güvenle başa çıkabilmeniz gerekir. Ayrıca diyetlerinin daha büyük yemden oluştuğunu da unutmamalısınız. İçine girebilecekleri yaramazlık ve daha büyük diyetleriyle bile, boas morfları bu sürüngeni inanılmaz derecede popüler kılıyor.

Satılık Popüler Boa Morphs Ve Kertenkeleler

Aklınızda belirli bir kertenkele veya boa var mı? Her türden kertenkeleyi bir sürüngen dükkanında bulabilirsiniz ve boa morfları seçeneklerde gittikçe daha fazla sonsuz hale gelirken, bunalmış hissediyorsanız anlayışlı olur. Seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olalım. İşte satılık birkaç popüler boa morphs ve kertenkele.

Kertenkeleler, meraklı sürüngenlerle ilgilenen herkes için harika bir katkı sağlar. Farklı renk türlerinde gelirler ve bakımı nispeten kolaydır. Leopard Gecko, Albino Leopard Gecko gibi, sadece bir erkek varken ve çok fazla suya ihtiyaç duyduğunda ortak olarak barındırılabilir. Satılık eğlenceli bir kertenkele arıyorsanız, Sakallı Ejderhalar başka bir harika seçimdir. Kişilikleri ve arkadaşça hareketleri sizi fethedecek.

Kenyalı Sand Boa, daha önce hiç boa sahibi olmadıysanız, muhtemelen en iyi bahsinizdir. Daha yönetilebilir bir boyuttadırlar ve her zamanki sakin ve pasif boa tavrını sergilerler. Daha küçük boyutları nedeniyle, bir muhafaza içinde daha az yer kaplarlar, bu nedenle minimum yeriniz varsa kullanışlıdırlar.

Online Kertenkeleler Ve Satılık Boas Nereden Satın Alabilirim?

Güvenilir sürüngen satıcıları, kaliteli hayvanlar sağlayan bir topluluk ve ağ kurdu. Sürüngenleri güvenli ve sağlam bir şekilde teslim etme konusunda itibara sahip yerleşik satıcılardan çevrimiçi olarak kertenkele satın almak her zaman en iyisidir. Boas seçiminize karar veremiyorsanız, yaşam tarzınıza en uygun türü hatırlayın ve ona hazırlanın.

Sürüngeninizin bakımı, sadece ilk kurulumu doğru yapmaktan ibaret değildir. Ayrıca sürüngeninize düzenli olarak özen göstermeniz ve bakımını yapmanız gerekir. Optimal bakımı bilinçli bir karar haline getirin ve sürüngeniniz gelişecektir.Source by Amir Soleymani

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Psikoloji 2.0 I Dr. Özge Kantaş #psikoloji

Nihai İletişim Birlikte Çalışabilirlik Hizmetleri ile Kesintisiz İletişim İmkanı