içinde

Finans ve Hobiler

Hobilerin sana bir kol ve bir bacağa mı mal oluyor?

Hobiler bize günlük sorunlarımızdan kurtulma hissi verebilir; Pullar, banknotlar, bira etiketleri veya insanların koleksiyon, tekne gezisi, spor, araba yarışı veya başka bir şey olarak tanımladıkları herhangi bir şey koleksiyonculuğu olsun, bir zevkin peşinden koşmanın verdiği tatmin.

Bir hobiniz olacaksa, bunun size karşılayabileceğinizden daha fazla maliyetli olmadığından ve emeklilik fonunuz pahasına olmadığından emin olmanız gerekir.

Hobinizle maliyetleri düşük tutmanın yolları vardır; topladığın her şeyi al. Yinelenen öğelerinizi eBay’de veya diğer açık artırma sitelerinde listeleyebilirsiniz. Ayrıca, belirli türden bir tahsilatınız için ne tür bir talep olduğuna dair bir tahmin verecektir.

Bir şeyin yalnızca başka birinin ödemeye hazır olduğu her şeye değer olduğunun farkına varmak da önemlidir. Koleksiyonunuz ne olursa olsun bir alıcı bulamazsanız, o zaman hiçbir şeye değmez.

Bununla birlikte, duygusal olan bazı şeyler var, parasal değeri olmayan, ancak eski fotoğraflar veya yadigârlar gibi aile için paha biçilemez şeyler.

Bunlar, nesiller boyunca aktarılmış veya size verilmiş olabileceğinden, edinmeniz gereken hiçbir şeye mal olmayabilir, ancak bu, istifçilik olarak tanımlanabilecek bir tutkuyla elde edilen birçok koleksiyon için geçerli değildir.

Birisi sınırsız miktarda harcama yapmadıkça, tüm bu şeyler bir şeylerin pahasına olmalı.

İnsanlar genellikle bir arabaya sahip olmamak, emeklilik fonlarına katkıda bulunmamak veya çok ihtiyaç duyulan ev onarımlarına para harcamamak gibi hobilerini finanse etmeyeceklerdir.

30.000’den fazla bira etiketi koleksiyonuna sahip olan bir koleksiyoncu, ziyaret eden herkese gururla övünüyor. Bu koleksiyonu elde etmek için ne kadar harcadığı tahmin ediliyor ama en üzücü olanı emeklilik fonuna katkıda bulunmaması ve dolayısıyla devlet teşviklerinden mahrum kalması.

“Emeklilikten önce ölebilirim ve böylece başka biri paramı alsın” şeklindeki eski bahane birkaç kez kullanıldı, ancak o zaman başka biri onun bira etiketi koleksiyonunu miras alacak ve büyük bir tıbbi fatura gibi finansal bir şey ortaya çıkarsa Buna gücü yetmiyor ve çok para teklif edilmiş olsa bile koleksiyonuna katılmaya istekli olup olmayacağı şüpheli.

Aynı şey hobi olan başka herhangi bir aktivite için de söylenebilir. “Önce kendinize ödeme yapın” şeklindeki eski söz doğrudur, çünkü er ya da geç, mali durumlarını kötü yöneten bir kişi, er ya da geç, bunun onları yakaladığını fark edecektir.Source by Robert Alan Stewart

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde Psikoloji Okumak

İnsan Kendini nasıl tanır? Kadir Mısıroğlun'dan müthiş bir psikoloji analizi 2