içinde

İlişkiler: Bir İlişki Donmuş Duyguları Getirebilir mi?

Birisi bir ilişki içinde değilse, genellikle yerleşmiş olduklarını görebilirler. Bunun anlamı, nadiren duygusal olarak düz olmaları ve nadiren duygularından bunalmış olmalarıdır.

Bu şekilde olmak doğal olarak onların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını ve hayattan zevk almalarını kolaylaştıracaktır. Genellikle duygusal olarak düz olsalardı veya hissettikleri tarafından çıkarılmış olsalardı, tatmin edici bir hayat yaşamaları çok daha zor olurdu.

Dengeli

Genel olarak, kişinin duyguları tarafından kontrol edilmeyeceği ve onları farkındalıklarından çıkarmaya çalışmayacağı söylenebilir. Bunun bir sonucu olarak, hayatlarındaki insanlar onları sakin ve duygusal olarak uyumlu biri olarak görebilirler.

Ayrıca, başkalarının kendi hayatlarındaki zorluklar hakkında onlara açık olması alışılmadık bir durum olmayabilir. Bu, bu insanların paylaşmaları gerekeni idare edebileceğini bilecekleri gerçeğine inecektir.

Yeni bir başlangıç

Ancak, birini görmeye başlarlarsa, iç dünyalarının değişmeye başladığını görebilirler. Çok dengesiz oldukları anlar yaşayabileceği için küçük bir değişiklik de olmayabilir.

Daha önce nasıl olduklarından dolayı, kendileri için neler olup bittiğini anlamakta zorlanabilirler. Yine de, bu duyguların ne kadar güçlü olduğu sayesinde, normal şekilde devam etmeleri mümkün olmayacak.

Erken günler

Ayrıca bu kişiyi kısa bir süre tanıyorlarsa kafalarını karıştırabilir; o zaman sanki bu şekilde hissetmeleri için bir neden yokmuş gibi. Duygusal yönleri kontrolden çıkmış gibi görünebilir.

Haftalar ve aylar geçtikçe daha da fazla içsel rahatsızlık yaşayabildikleri için bu gidecekleri kadar ileri olmayabilir. Doğru kişiyle olup olmadıklarını merak ettikleri noktaya bile varılabilir.

Fikir ayrılığı

Bir kısmı daha sonra partneriyle bağlantı kurabilir ve şirketini takdir edebilir, ancak başka bir kısmı çok farklı bir deneyim yaşıyor olabilir. Bundan sonra ne yapacakları, ne kadar bilinçli olduklarına bağlı olabilir.

Belli bir öz farkındalık seviyesinden yoksunlarsa, partnerlerinden uzaklaşıp onu sorun olarak görmeye başlayabilirler. İçlerindeki rahatsızlık o kadar şiddetli olacak ki diğer taraflarını dinleyemeyecekler.

Kısa Vadeli Çözüm

Bu rotayı kullanmak onların yavaş yavaş yeniden yerleşmelerine izin verebilir, ancak yapmayacağı şey, biriyle daha derin bir bağlantı yaşamalarına izin vermektir. Bu yüzden, kendilerini daha iyi hissetseler bile, uzun vadede muhtemelen yaşayacakları acıyı ve hatta pişmanlığı telafi etmeyecektir.

Başka bir ilişkiye başlarlarsa bulabilecekleri şey, aynı şeyin her yerde tekrarlanmasıdır. Eğer öyleyse, bu onların, orada olup bitenlerin sorunun kendisi olmadığını görmelerini sağlayabilir.

Onunla Kalmak

Tersine, eğer kişi geri adım atabilirse ve nasıl hissettiğine kapılmazsa, içlerinde neden bu kadar çok şey olup bittiğini merak edebilirler. Yapabilecekleri bir şey, yakın bir arkadaşıyla onlar için neler olup bittiğini konuşmaktır.

Bu arkadaşın onlara söyleyebileceği şey, geçmişlerinden gelen duygusal acının yüzeye çıkmasıdır. Beraber oldukları kişi, zaten içlerinde olanı tetiklemiş olacaktır.

Bir Analoji

Neyin olup bittiğini anlamanın bir yolu, bir dizi nesnenin buzda donmuş olduğunu hayal etmeleridir. Buz donduğunda bu öğeler görülemez, ancak buz eritilirse öğeler görünür hale gelecektir.

Benzer şekilde, içlerindeki duygular bedenlerinde donmuş ve başka birinin sıcaklığını deneyimleyerek bu buzlar erimeye başlamıştır. Bunun yaptığı şey, sıkışmış duyguları serbest bırakmaya başladı.

Bilinç bulanıklığı, konfüzyon

Şimdi, birisi düşüncelerinin duygularını yarattığına inanıyorsa, bunu kabul etmesi zor olabilir. Görebilecekleri şey, bunun tam bir gerçek olmadığı, bundan çok daha fazlası olduklarıdır.

Çözülmeyen duygusal acı, deyim yerindeyse, hayatlarının başlangıcında yaşananlara geri dönebilir. Bunun göstereceği şey, ne kadar zamandır vücutlarında olduğu ve bu zamanın tek başına bu acının yok olmasına neden olmayacağıdır.

Zaman geldi

Neler olup bittiğine bakmanın bir yolu, kişinin bu acıyla yüzleşmeye hazır olduğunu söylemek olabilir; onlar olmasaydı, ortaya çıkmazdı. Bu kadar acı içinde oldukları için bunu kabul etmeleri onlar için zor olabilir, ancak bu, onlara daha bütün ve eksiksiz olma fırsatının verildiği bir zaman olacaktır.

Bu acının aynı zamanda rezonansları / titreşimleri üzerinde bir etkisi olacak ve bunu farkındalıklarından uzak tutmak için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyulacaktı. Bu acıyla çalışmak onların daha iyi hissetmelerini, enerjisel izlerini değiştirmelerini ve onlara daha fazla enerji vermelerini sağlayacaktır.

Farkındalık

Kişi bununla ilgili olabilirse ve ağrılarına rağmen çalışmaya hazırlarsa, dışarıdan destek almaları gerekebilir. Bu, bir terapistin veya şifacının yardımıyla gerçekleşebilecek bir şeydir.Source by Oliver JR Cooper

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Koleksiyonculuk Psikolojisi

Tanrı’nın Bugünkü Kadını için İncil’deki İş Kadını Lidya’dan 7 Önemli İpucu