içinde

Konuşma Yazma Başarısı – Nasıl Gerçekleştirilir

İşte buradasınız: Bir konuşma yapmayı kabul ettiniz ve şimdi ne söyleyeceğinizi anlamaya başladığınızda zihniniz tamamen boş kaldı. Enerjin nereye gitti? Belki daha da önemlisi, onu nasıl geri alacaksınız ve harika bir konuşma yaratacaksınız?

Her Şey Hedefleriniz Hakkında
Daha önce bir kitap okuduysanız veya motivasyon teknikleri üzerine bir atölyeye katıldıysanız, hedeflerin gücünü zaten biliyorsunuzdur. Herhangi bir nedenle yapmadıysanız, şimdi öğreneceksiniz.

Özetle, harika bir konuşma yazmak gibi bir şeyi başarmak istiyorsanız, o zaman önce bir hedef oluşturarak başlamalısınız ve bu önemli kısım, onu yazmalısınız! Evet, çok kolay göründüğünü biliyorum ama güven bana – bu gerçekten işe yarıyor.

Hedef Belirlemek Nasıl Başarılı Olmaya Başladığınızdır
Elbette “hedef” kelimesini sık sık atıyoruz, ama herhangi birimiz bunun ne anlama geldiğini gerçekten biliyor mu? Pek çok farklı anlama gelebilir, ancak buradaki amaçlarımız için, hedefler hakkında konuştuğumuzda, ulaşmak istediğiniz bir şeyden bahsettiğimizi varsayalım.

Harika bir konuşma yazma amacına gelince, tek yapmanız gereken kendi kendinize “Harika bir konuşma yazacağım” diye düşünmek olduğunu düşünürsünüz ve bu olur. Sağ? Aslında bundan çok daha fazlası var.

Uzmanlar, hedef hakkında düşünmenin gerçekten sadece ilk adım olduğunu söylüyor. Bir sonraki (ve bazıları en önemli olduğunu iddia ediyor) adım, onu yazmaktır. Nedense bu, hedefi bize daha “gerçek” gibi gösterme etkisine sahiptir. Son olarak, süreçteki son adım aslında hedefi gerçeğe dönüştürmek için harekete geçmektir. Atmanız gereken pek çok adım olabilir ama ilkini atmak sizi yolunuza götürecek …

Görselleştirme: Görebildiğimi Görebiliyor musunuz?
Profesyonel bir spor figürü olsaydınız, son birkaç yılda kendinizi spor dünyasını bir süre önce kasıp kavuran “görselleştirme” çılgınlığına kapılmış halde bulabilirdiniz. Basitçe ifade etmek gerekirse, performans gösterme zamanınız gelmeden önce kendinizin başarılı olduğunu hayal etmek için zaman ayırdığınız yer burasıdır. Zihin gerçek ve hayali eylemler arasındaki farkı söyleyemediği için, bunu daha önce yaptığınızı ve hedefinizi tamamlama şansınızı artırdığınızı düşünür.

Harika bir konuşma yazmaya gelince, görselleştirme çok yardımcı olabilir. Konuşma yazmak biraz zaman alabilir ve bu nedenle kendinizi başarılı bir şekilde görselleştirmek için zaman ayırıp harika bir konuşma yapmak, yazarken odaklanmanıza ve doğru yolda kalmanıza yardımcı olur.

Spor figürlerinin yaşadıklarına süreç görselleştirme denir. Bir konuşma yazarken yaşayacağınız şeye sonuç görselleştirme denir. Ne üretmek istediğinizi “görebilirsiniz” ve bu, oraya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Eylemin Konuşmacısı Olmak
Sonunda, sandalyenizden kalkıp biraz harekete geçmezseniz, dünyadaki tüm hedefler ve görselleştirme size bir fayda sağlamaz. Harika şeyler planlayan insanları, büyük şeyler başaranlardan ayıran, hedefler sürecinin bu son adımıdır.

Bunların hepsi senin için ne ifade ediyor
Harika bir konuşma yazabilirsin. Bunu yapmanın anahtarı, başarmak istedikleriniz için net hedefleriniz olduğundan emin olmaktır.

Hedeflerinizi bilmek, bir sürecin yalnızca ilk kısmıdır. Daha sonra, kendinizi bu harika konuşmayı yaratırken görselleştirmek için zaman ayırmanız ve ardından, en önemlisi, sizi olmak istediğiniz yere ulaştırmak için gerekli olan adımları atmaya başlamanız gerekir.

Harika bir konuşma yazmanın sırrı yok. Şu anda bunu yapma yeteneğine sahipsin. Gidip bazı hedefler belirleyin ve bu harika konuşmayı yaratmanın yarısına varın …!Source by Dr. Jim Anderson

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tasarım Psikolojisi: Kumaşlar

14 SORUDA PDR – PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK