içinde

Ev Tadilat İpuçları: Evinizin Dış Görünümünü İyileştirmenin 15 Uygun Maliyetli Yolu

Giriş

“Bir kitabı kapağına göre yargılama” sözü her zaman kabul edilebilir değildir. Bunun için harika bir karşı örnek, evin dış görünümü açısından olacaktır. Bankayı bozmadan, evinizi sokaktaki yoldan geçenler için kesinlikle bir baş döndürücü yapma çabasına girebilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

1. Çalılarınızı kesin.

İlk ipucu, en basit ve en ucuz olanıdır – bahçenizi temizleyin. Evinizin yarısı uzun çalılar ve bakımsız ağaçlarla kaplıysa, insanlar ona bakmayı iki kez düşünmeyeceklerdir. Ayrıca, evinize her girip çıktığınızda bir ormana gitmek zorunda olduğunuzu hissediyorsanız, bu da sizin için bir rahatsızlıktır. Ve böylece, çimlerinizi temizlemek ve bakımlı olduğundan emin olmak, evinizi ve ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilir.

2. Yeşil baş parmağınızı uygulayın.

Bakımlı bir çime sahip olmanın bir parçası, ağaçlarınızın ve bitkilerinizin sağlıklı ve başarılı olmasını sağlamaktır. Bu nedenle, ön veya arka bahçenizde herhangi bir ölü veya ölmekte olan bitki olmadığından emin olmak da önemlidir. Bu sıkıntılardan kurtulmak ve yeşil baş parmağınızı uygulamak, bir taşla iki kuşa vurmak gibidir; bahçenizi geliştirirken aynı zamanda rahatlatıcı bir hobi geliştiriyorsunuz.

3. Net bir yol oluşturun.

Yürüyüş yolunuzun iyi tanımlanmış ve en az iki kişinin yan yana yürüyebilmesi için yeterince geniş olduğundan emin olarak misafirlerinizi mütevazı meskeninize yönlendirin. Bunu bazı eski tuğlaları, tahta kalasları veya basamak taşları kullanarak yapabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli özel yürüyüş yolları vardır ve bunların çoğu, yürüyüş yolunuzu yeniden canlandırırken eğlenebilmeniz için DIY alternatifleri sunar. Gerçekten uygulamalı tip değilseniz, sahte kaldırım taşları, ahşap basamaklar ve kiremit tepeli basamak taşları gibi malzemeler sunan birçok ev geliştirme şirketi vardır. Yaratıcı seçimleriniz, pratikliğinizle birlikte hangi seçeneği seçeceğinizi belirlemelidir.

4. Sundurmanızı renklendirin.

Aksi halde sıkıcı görünen bir sundurmaya biraz hayat katmanın birkaç yolu vardır. En basit yollardan biri mi? Kapınıza biraz renk katın. İsterseniz canlı bir kırmızıya veya güneş sarısına boyayın, ancak rengin evinizin geri kalanının rengiyle çakışmayacağından emin olun. Rahat bir oturma alanı oluşturmak için sundurma salıncakları ve dış mekan masaları gibi mobilyalar da ekleyebilirsiniz. Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, en son trendlere ayak uydurmak ve evinizi diğerlerinden ayarlamak için güverte korkulukları ekleyebilir (veya değiştirebilirsiniz).

5. Eskiyle, yenisiyle birlikte.

Evinizin eski görünmediğinden emin olmak için eski donanımları yenileriyle değiştirin. Bunlar posta kutularını, ev numaralarını, kapı tokmaklarını veya aydınlatma armatürlerini içerebilir (ancak bunlarla sınırlı değildir). Ancak yeni olduklarından emin olmaktan vazgeçmeyin. Evinizin dış cephesinin küçük özellikleri kişilik ve stil katabilir, bu nedenle işlevselliklerini sağlamanın yanı sıra, birlikte güzel görünmelerini de sağlayın.

6. İç mimarınızı dışarı çıkarın.

Endişelenmeyin, bu ipucunu başarmak için mimarlık diplomasına sahip olmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, ön kapınızla simetri olduğundan emin olmak. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Örneğin ön kapınızın yanına bir bitki eklemek istiyorsanız, her iki tarafta da bir bitki olmasına dikkat edin. Aynı şey hafif ekipman için de geçerli. Simetrik görünümler düzenli görünür ve estetik açıdan hoştur. Evinizi çok düşündüğünüzü gösteriyorlar – ve bu gerçekten etkilenecek bir şey.

7. Pencere kutuları ekleyin.

Bunlar sadece evinize cazibe katmayacak, aynı zamanda kişiliğinizi sergilemeniz için size bir şans daha verecek. Biraz eski kafalıysanız, pencere kutularınızın malzemesi için bakır demiri seçin. Öte yandan, yumuşak ve sıcak tipteyseniz, boyalı ahşap kullanın. Neye karar verirseniz verin, çiçeklerle ve ışıkla uyumlu olduğundan emin olun.

8. Eski oluklardan kurtulun.

Aslında, oluk sistemi biraz eskidir. Eğer oluklarınızı bilinçsizce ihmal ettiyseniz, bazı yontulmuş boyaları veya gevşek menteşeleri de gözden kaçırmış olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Oluklarınızı, aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilen ve size uzun ömür sağlayan bir bakır sistemle değiştirin.

9. Yenileyin, yenileyin, yenileyin.

Bir emlak komisyoncusunun mantrası “yer, yer, yer” ise, o zaman sizinki yukarıda yazılanlar olmalıdır. Evinizin modern görünmesini sağlamak için eski boya işlerini birkaç yılda bir yenileyin. Döşeme detaylarına da önem verilmelidir, çünkü aksi takdirde düz bir his veren dış görünüme ilginç bir parlama katar.

10. Dış panjurları ekleyin.

Evinizin dış cephesi için ev kepenklerine sahip olmak, kaldırım çekiciliğinizi daha da canlandırmanın ve evinize renk katmanın mükemmel bir yoludur. Bunlar vinil veya daha pahalı sedirden yapılabilir, ancak hangi malzemeyi seçerseniz seçin, önemli olan iki şeye uymasıdır: bütçeniz ve arzu ettiğiniz estetik. Son olarak, panjurlarınızın evinizin tarzına uygun olduğundan emin olun – eşleşip kaybolmak istemezsiniz.

11. Eşiğinizi değiştirin.

Eşiğiniz, hem doğal unsurlara hem de misafirleriniz geldiklerinde adımlarına dayanmalıdır. Elbette, er ya da geç değiştirilmesi gerekecek. Endişelenmenize gerek yok, çünkü cüzdanınızda fazla bir çentik bırakmayacak oldukça kolay bir iş.

12. Çatı pencereleri takın.

Eski kiremitlerden başka hiçbir şeyi olmayan eğimli bir çatınız varsa, o zaman bu zonaları değiştirirken bir çatı penceresi eklemeyi tercih edebilirsiniz. Çatı pencereleri evlerinize simetri ve yine bir kişilik dokunuşu getirmek için mükemmeldir.

13. Dış cephe kaplaması ekleyin.

Yağmurdan bir miktar su akıtmaya ve evinizi diğer unsurlardan korumaya yardımcı olacak bu dış malzeme için bir kez daha farklı malzemeler seçebilirsiniz. Vinil veya fiber çimento tercih edebilirsiniz. Neyi seçerseniz seçin, gerçekten bir tane kurduğunuzdan emin olun, çünkü bu, evinizin estetiği için önemli bir özelliktir. Ve tabii ki, Plymouth Michigan’daki en iyi dış cephe müteahhitleri gibi bu teknik konuda her zaman profesyonellerden yardım alın.

14. Bir Pergola (Çardak) ekleyin.

Bu peyzaj yapısı, evinizi bir yuvaya dönüştürmek için aradığınız son oomph parçasını kesinlikle ekleyecektir. Çok yönlülüğü ile evinizi bir kulübe veya ada kaçamağı gibi hissettirebilir ve görünmesini sağlayabilirsiniz; çardakınızla yaratıcı olmanızı hiçbir şey durduramaz.

15. Taştan yararlanın.

Evinizin dış cephesine taş kaplama uygulamak, ciddi bir iş anlamına geldiğinizi gösterir. Sadece duvarlarınızı ve yüzeylerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda bazı dekoratif amaçlara hizmet eder.

Sonuç

Bunlar, evinizi hayalinizdeki ev gibi göstermenin bazı basit, uygun maliyetli yollarıdır. Hatırlamanız gereken tek şey, bütçenizi ve kişiliğinizi aklınızda tutmaktır. Bu iki şeye sahipseniz, eviniz kesinlikle sokağınızın yıldızı olacaktır. Ev geliştirme başarınız için tebrikler!Source by Evane Go

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

54) Ayşegül ALDEMİR – Hümanist Öğrenme Kuramları II (Öğrenme Psikolojisi) 2021

Salih YILDIRIM – ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ 11. Ders (EDİMSEL KOŞULLANMA KAVRAMLARI)