içinde

Gayrimenkul Özellikleri

Gayrimenkul, değerini etkileyen birkaç benzersiz özelliğe sahiptir. Ekonomik özellikler ve fiziksel özellikler var. Gayrimenkul satın alınacak bir üründür ancak burada ele alınacak özelliklerinden dolayı her şeyden farklıdır.

Değeri etkileyen ekonomik özellikler kıtlık, iyileşme, kalıcılık ve alan tercihidir. Kıtlık basitçe “Artık kazanmıyorlar” sözüyle gösteriliyor. Arazi arzının bir tavanı vardır ve bugün var olandan daha fazla üretilemez. Ancak bu arzın bu değeri diğer özelliklerden etkilenir.

Bir arazi parselindeki binalar gibi iyileştirmeler, komşu parsellerin veya tüm topluluğun değeri üzerinde bir etkiye sahip olabilir. Büyük bir şirket belirli bir bunalımlı mahalleye inşa ederse, işlerin başlamasıyla birlikte yaşamanın değeri muhtemelen artacaktır. Bu değer, komşu toplulukları etkileyerek bu bölgelerdeki gayrimenkulün değerini bazı şekillerde artıracaktır.

Kalıcılık altyapı ile ilgilidir. Binalar, evler veya diğer yapılar yıkıldıkça kanalizasyon, drenaj, elektrik ve su gibi altyapı bozulmadan kalır. Kalıcılık, gayrimenkulü veya altyapı türünü etkiler. Tesisatı, drenajı veya asfalt sokakları olmayan bir bölgede bir arazi parçası satın alırsanız, bu altyapısı sağlam ve gelişmiş olan bir parselden daha düşük bir değere sahip olacaktır.

Alan tercihi, herhangi bir alandaki insanların seçimlerini ifade eder. Çoğu kişi gayrimenkul hakkında konuşurken buna genellikle “konum, konum, konum” olarak değinir. Hangi sebeple olursa olsun tercih edilen bir bölgenin konumu, evlerin değerlerini yükselten şeydir. Tersine, hangi nedenle olursa olsun, tercih edilmeyen bir alanın konumu, evlerin değerlerini daha az yapan şeydir. Long Island’ın kıyısında 8000 metrekarelik yepyeni evler, East Hampton, Long Island’ın ortasında, bir çöplüğün yanında bulunan 1200 metrekarelik başlangıç ​​evlerinin bulunduğu bir alana göre alan tercihlerinden dolayı çok daha değerli olacak.

Arazinin fiziksel özellikleri, onun yok edilemez doğasını, hareketsizliğini ve homojen olmamasını temsil eder. Geriye doğru çalışarak homojen olmama ile başlayacağız. Bu sadece iki parselin aynı olmadığını gösterir. İki arazi parçası birbirine çok benziyor olabilir ancak her bir parsel coğrafi olarak farklıdır çünkü her parsel farklı bir noktada yer almaktadır. Bu, yan yana iki parti içerir. Parsellerin arazinin alt bölümlere ayrılmasıyla oluşturulduğunu hatırlamak önemlidir, böylece 20 dönümlük büyük bir parsel alt bölümlere ayrıldığında, her bir arsa kendi ayrı arazisi haline gelir.

Arazi taşınamaz, bu nedenle hareketsizdir. Toprak yerden koptuğunda bile, Dünya yüzeyinin bir kısmı her zaman kalacaktır. Burada bu fiziksel özelliğin emlak hukukunu ve piyasalarını nasıl etkilediğini not etmek önemlidir. Arazinin hareketsizliği, emlak yasalarının ve piyasalarının doğası gereği yerel olmasının sebebidir.

Toprağın yok edilemezliği, basitçe onun dayanıklı olduğu ve yok edilemeyeceği anlamına gelir. Fırtınalar ve diğer felaketlerden zarar görebilir, ancak değişen zamanları geride bırakır ve geçirir ve daima orada olacaktır. Arazinin sağlam bir yatırım olarak konuşulmasının ana nedeni budur.

Dolayısıyla gayrimenkulün temel özellikleri arasında kıtlık, arazinin iyileştirilmesi, kalıcılık, alan tercihi, homojen olmama, yıkılmazlık ve hareketsizlik sayılabilir. Arazi ve gayrimenkul arasında büyük bir fark olduğunu lütfen unutmayın. Kara, yeryüzü yüzeyinin, yeraltının ve üstündeki havanın bir parçasıdır. Emlak, toprağa bağlanan her şeydir. Bu yüzden yatırım ararken, bölgenin altyapısını, çevredeki mahalleyi ve bölgenin tercihlerini veya … konum, konum, konum!Source by Thomas McGiveron

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

PSİKOLOJİ 3 ÜNİTE – PART 1 +PDF

Nefes yaşadıklarını psikolog'a anlatıyor – Sen Anlat Karadeniz 11. Bölüm