içinde

Sıcak Yoga Çocuklar ve Gençler İçin İyi mi?

Isıtmalı yoga çocuklar için harika mı?

Görünüşe göre bu sıcak sır nihayet ortaya çıktı: Çocuklar sıcak yogadan yetişkinler kadar faydalanabilir. Ve hatta daha fazlası.

Bu nedenle, birçok sıcak yoga stüdyosu, gençlerin, özellikle de araların katılımında bir artış görüyor.

Fiziksel düzeyde, yoganın fiziksel esnekliği, koordinasyonu ve gücü artırdığı ve bunların tümü çocukları oyun alanında daha az yaralanmaya yatkın hale getirdiği gösterilmiştir. Ve her yaştan çocuk okulda ve okuldan sonra üniversite düzeyinde sporlar da dahil olmak üzere birçok spor yapar.

Duygusal düzeyde, yoga yapan çocuklar genellikle artan öz saygı gösterirler. Görevlere daha iyi odaklanabilirler ve sınavlar, ev ödevleri ve ara yıllara girdiklerinde oldukça stresli olabilen bir sosyal yaşam dahil olmak üzere okuldaki stresi yönetebilirler.

Benim iki çocuğum 14 ve 17 yaşlarında benimle yogaya başladı (kızım aslında 5 yaşındayken benimle yogaya gitti; ancak 14 yaşında tek başına çalışmaya başladı). İkisi de atlet – kızım Carly beyzbol ve futbol oynuyor ve hevesli bir arazi motosikleti ve yürüyüşçü. Oğlum Zach, karate alanında siyah kuşak ve yakın zamanda Capoeira’ya başladı.

Çocuklarım, yıllarca sakatlanmayan atletizmle sıcak yogayı takdir ediyor.

Ergenlik yıllarında akıl sağlığımı sürdürdüğüme inanıyorum.

Sıcak yoga nedir?

Geleneksel Hot 26 yoga 105 derecede,% 40 nemle, 26 poz sekansıyla 90 dakika boyunca yapılır.

Öğretmen, herkesi hem güvende tutmakla hem de maksimum düzeyde zorlamakla görevlidir, bu yüzden emin olun: Çocuklarınıza sıcakta iyi bakılacaktır.

Genç Sporculara Faydaları

Çocuklar sert oynayabilir.

Gerçek sıcak yoga esnekliği, koordinasyonu ve gücü artırır, bunların hepsi çocukları oyun alanında daha az yaralanmaya yatkın hale getirir. Bu, giderek daha fazla sayıda lise koçunun – futbol, ​​beyzbol, futbol ve hokey – genç sporculara sıcak yoga önermesinin bir nedeni.

Ek olarak, sık sık öz güvenlerinin arttığını ve testler, ev ödevleri ve yoğun bir okul sonrası programı dahil olmak üzere stresle daha iyi başa çıkabildiklerini bildiren çocuklar.

Ve hangi genç, yüksek dozda kendi kendini yönetmekten fayda sağlamaz?

Yoga çocukları, duygusal zorlukları sabır, hoşgörü ve L kelimesi diyelim: aşk ile daha iyi yönetme eğilimindedir.

Çocuklar hangi yaşta sıcak yoga yapabilir?

Bence bir yoga öğretmeni olarak, 10 yaşında, genç bir öğrencinin 90 dakikalık sıcak dersin tadını çıkarmak için gereken dayanıklılığı ve dengeyi tam olarak yönetebileceği en erken dönemle ilgili.

Bol su içtiklerinden emin olun – vücut ağırlıklarının yarısı ons olarak – böylece sınıfa zaten iyi su almış olurlar.

Ebeveynler çocuklarını yogaya getirmeli mi? Hararetli bir tartışma …

Ebeveynlerin ve çocuklarının birlikte sıcak yoga yaptıklarını ve terli bir sınıfta bağ kurduklarını görmeyi seviyorum.

İkizlerin veya gençlerin ebeveynleriyle çok az ortak yanları olsa bile, yine de bu zorluğun tadını birlikte çıkarabilirler. Yoga dersinde birlikte savaşçı olmak, birbirleriyle savaşmaktan kurtulmanızı sağlayabilir.

Ebeveyn için bir uyarı: Çocuklarınızla sınıftayken ebeveyn olmayı bırakın! Onları düzeltmeyin, azarlayın, matınızı görebileceğiniz bir yere bile koymayın – aksi takdirde ebeveynlik yapma isteği çok büyük olur.

Yoga öğretmeninin sınıftaki her şeyi halletmesine izin verin; uygulamanızın tadını çıkarın ve çocuğunuzun ondan zevk almasına izin verin.

Yoga dengeyi, vücut kontrolünü öğretir, hatta odaklanma ve konsantrasyonu öğretir. Yogadan ilham alan bu özellikler, her gencin yetişkinliğe iyi bir şekilde taşıyabileceği ve mutluluk ve başarı için ömür boyu sürecek alışkanlıklara dönüşebileceği bir şeydir.

Ve sabrın, öz sevginin ve vücudunuzun çok daha esnek olduğu bir zamanın değerini hatırlatmak, hepimiz yetişkinler için de çocuk için harikadır.

Yazan Rhonda Uretzky, E-RYT

Lambertville NJ, 22 Kasım 2011Source by Rhonda Uretzky

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

24) Psikoloji – Psikolojiye Giriş ve Tarihçesi – Hasan SANLI (2020)

PSİKOLOJİ BOZAN MAFYA MÜZİĞİ GAZA GETİREN REMİX