içinde

Etkili Arabaya Servis İletişimi için Baz İstasyonları, Restoran Yönetimi

Arabaya servis şeridi, başarılı hızlı servis restoranlarının kalbidir. Verimli, iyi yönetilen bir geçiş, maksimum karlılık için en yoğun zamanlarda daha fazla arabayı hareket ettirmenin anahtarıdır.

Bu işlemin merkezinde arabalı baz istasyonu yer alır. Günümüzün baz istasyonları, dijital sesin (orijinal analog sistemlere göre) üstün netliğini benimsemek için diğer teknolojilerle birlikte gelişmiştir. Dijital sistemler, daha hızlı servis süreleri ve daha yüksek sipariş doğruluğu çağını başlattı. Aslında, yayınlanan bir çalışma QSR Dergisi analog bir sistemden dijital bir sisteme geçmenin operatörlerin servis sürelerini müşteri başına 8-10 saniye hızlandırmasına yardımcı olduğunu buldu.

Ve baz istasyonu eskiden çalışanlar ve müşteriler arasındaki iletişimi arabaya servis sırasında yönetmek için kullanılan bir cihaz iken, şimdi tam teşekküllü bir yönetim aracına dönüştü.

Bazı sistemler yöneticilere, müşteriyi arabaya girer girmez müşteriyi “karşılayan” iletişimleri programlama yeteneği verir. Bu “Selamlaşma” özelliği, QSR’ye çeşitli gün bölümlerinde özel ürünleri tanıtma ve çek ortalamalarını iyileştirme yeteneği verir. Ve selamlar otomatik olarak çalınacak şekilde programlandığından, personel özel ürünleri zorlamaya değil siparişleri işlemeye odaklanabilir.

İstasyonu stoklamak, banyoyu kontrol etmek ve çalışanların ellerini yıkamasını sağlamak gibi rutin görevler, herhangi bir hızlı servis restoranının günlük işleyişinin sadece bir parçasıdır. Sorun şu ki, bugünün yöneticileri, çalışanlarına bunları yapmalarını hatırlatmak için çok zaman harcıyorlar. Bu tür ‘Hatırlatıcıları’ çalışanların kulaklıklarında otomatik olarak çalacak şekilde programlamak, bazı baz istasyonlarında yöneticinin yükünü azaltan bir özelliktir.

Bazı durumlarda, baz istasyonu restoranın önemli alanlarına da bağlanabilir, böylece gıda güvenliğini ve çalışan güvenliğini etkileyen gelişmeler varsa, personel üyelerine otomatik olarak ‘Uyarı’ mesajları gönderir. Örneğin, birisi soğutucu kapıyı açık bırakırsa veya arka kapıyı gece açık bırakırsa.

İletişim koordinatöründen yönetim aracına kadar, baz istasyonu verimli ve karlı bir geçişi çalıştırmak için komuta merkezidir.Source by Lourdes Castro

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

3) Bülent TANIK – Gelişim Psikolojisinde Temel Kavramlar II – (Gelişim Psikolojisi) 2021

Pirelerin ve Kalp Kurtlarının Evcil Hayvanları Etkilemesini Önleme