içinde

Oyun Bilgisayarları!

Bir oyun bilgisayarı, oyun donanımı veya oyun bilgisayarı, özellikle zorlu ve karmaşık video oyunları oynamak için tasarlanmıştır. Düzenli olarak geleneksel kişisel bilgisayarlara oldukça benzerler; belirli farklılıklar, oyun oynamaya yönelik performans odaklı bileşenlerin ve video kartlarının dahil edilmesini içerir. ‘Meraklı bilgi işlem’ terimi, ilgi alanları ve tarif edilen türler örtüştüğü için genellikle oyun bilgisayarlarıyla bağlantılı olarak kullanılır.

Bununla birlikte, bir meslekten olmayan bir kişinin oyun ve meraklı PC’ler arasındaki farkları anlayabilmesi için, oyun bilgisayarlarının gerçek video oyunlarında belirli performans harcamaları elde etmek için bir araya getirildiğini bilmek önemlidir. bunu başarmak için bir kriter. İki sistemin maliyeti de ikisi arasındaki farklılıkları artırıyor; Oyun bilgisayarları düşük, orta ve yüksek aralıklı segmentlerden geniş bir yelpazeye genişletilebilirken, meraklı bilgisayarlar her zaman yüksek kaliteli ve oldukça pahalıdır.

Bilgisayar oyunlarının pahalı bilgisayar meraklıları ile iç içe geçtiğine dair popüler efsane veya yanlış kanı vardır; ancak, oyun video kartı üreticilerinin düşük ve orta aralıklı PC tekliflerinden maksimum gelir elde etmeleri ilginçtir.

Oyun bilgisayarları, onları bir araya getiren karmaşık parça çeşitliliği nedeniyle büyük ölçüde farklıdır; ön üretime göre her zaman özel olarak monte edilirler. Çoğu oyun veya donanım meraklısı bilgisayarları bir araya getirir; Oyun makineleri üretiminde uzmanlaşmış bazı şirketler de bunu yapıyor. Makine içerisindeki donanım ile birlikte meraklılarının estetik tercihle tasarımı tamamlamasına imkan veren ‘butik’ modeller üreterek bilgisayar meraklıları arasında ilgi yaratmaktadır.

Oyun bilgisayarları geleneksel PC’lerden belirgin bir şekilde farklı olsa da, daha iyi çıktı için evrim, onları kitle pazarı için üretirken grafiklerin, renk doğruluğunun, görüntü sistemlerinin vb. İyileştirilmesiyle başladı. O zamandan beri ana kartlara entegre edilen bir diğer özel hareket, günümüz bilgisayarlarında tamamen görülebilen bir bileşen olan ses kartının benimsenmesidir.

Oyun hareketleri 1980’lerde agresif bir şekilde başladı ve IBM dışı birkaç bilgisayar, gelişmiş ses ve grafik yetenekleri nedeniyle popülerlik kazandı. O zamanlar, oyun geliştiricileri, özellikle video oyunu üreticileri ve geliştiricileri, kullanımı daha yaygın PC’lere ve Apple gibi diğer platformlara taşımadan önce bu platformları kullanmaya başladılar.

Özel yapım oyun bilgisayarları 2012’de giderek daha popüler hale geldi ve bütçelerde, kontrollerde ve yükseltme avantajlarında daha fazla esneklik sağladı. Bir oyun bilgisayarı monte edilirken gerekli olan anakart, bellek kartları, video kartları, katı hal sürücüleri, CPU’lar vb. Gibi birkaç temel bileşen, donanım seçimi sırasında bağımsız kıyaslamalara dönülerek oyun meraklıları tarafından performans çıktıları için en üst düzeye çıkarılır. Bu tür kıyaslamalar, ekipmanın korunmasını ve ısı çıkışı vb. Gibi yerleşik tehlikelerden güvenliği sağlamak için PC bileşenlerine yönelik derecelendirmeleri içerir.Source by Urvi Tandon

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

44) Bilgi İşleme Kuramı Bellek Depoları – Öğrenme Psikolojisi – Ayşegül Aldemir (2021)

22) Bülent TANIK – Bilişsel Gelişim Piaget III – (Gelişim Psikolojisi) 2021