içinde

Çok Kültürlü veya Çok Uluslu İlişkiler Hakkında 10 İpucu

Farklı bir kültürden veya ulustan bir partnerle ilişki içinde olmak zor olabilir. Aşağıdaki makalede, deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için kişisel deneyimlerden ve müşterileriminkilerden 10 ipucu topladım:

1. İpucu: Soru sorun

Şahsen bunun en önemli ipucu olduğunu düşünüyorum. Birbirinizin soru sormasına izin verirseniz, her gün diğeri hakkında daha fazla bilgi edinmeye istekli olursunuz.

2. İpucu: Hiçbir şey varsaymayın

Kültürleri veya milletleri hakkında okumuş olsanız veya bir süredir ilişki içinde olsanız bile, kendinizi şöyle düşünürken yakalayınca kendinizi durdurun: Bunu zaten biliyorum. Partnerinizle tazelik ve açıklıkla tanışın.

3. İpucu: Dili öğrenin

Eşinizin evde konuştuğu dili öğreten bir dil sınıfına kaydolun. İkiniz de ana dilinizden farklı bir dil konuşuyorsanız, hem diğer kişinin dünyasına ilgi göstermeniz gerekir hem de erişim noktalarından biri onun dilidir.

4. İpucu: Farklılıklara açık olun

Gerçek şu ki, ikiniz de diğer çiftlerden çok, hatta daha çok farklısınız. Kendinize farklı görüşlere, değerlere ve inançlara açık olmayı hatırlatın. Her şeyi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak kabul etmek çok önemlidir.

5. İpucu: Karşılaştırmayı bırakın

Kültürünüzü veya milletinizi onlarınkiyle sürekli karşılaştırırsanız, kimin daha iyi olduğunu tartışırsınız. Farklılıkları tartışın ama bunu bir rekabet haline getirmeyin.

6. İpucu: İletişim kurun

Her ilişkide olduğu gibi, iletişim onun merkezinde yer alır. Çocuğunuzun katolik mi yoksa İslami mi yetiştirilmesi gerektiğine dair bir kriz noktasına gelmeden önce farklı bakış açınız, değerleriniz ve inançlarınız hakkında erkenden iletişim kurmalısınız.

7. İpucu: Duygularınızı paylaşın

Biriniz muhtemelen büyüdüğü yerden farklı bir ülkede veya kültürde yaşayacaktır. Sizin için gelecek olanlarla ilgili olarak duygularınızı ve duygularınızı dürüstçe paylaşmanız son derece önemlidir.

8. İpucu: Partnerinizin kültürüne ve ulusuna ilgi gösterin

Büyüdüğünüz yerde yaşıyor olsanız bile, eşinizin kültürü ve milleti hakkında bilgi edinmek için çaba gösterin. Mümkünse en az bir veya birden çok kez ziyaret etmeyi planlayın. Partnerinizin size etrafı göstermesine izin verin.

9. İpucu: Gelecek planları tartışın

Gelecek planlarını ilişkinin başlarında tartışmaya başlayın: Çocuklarınızı nasıl büyütmek istersiniz? Nerede yaşamak istersiniz? Hangi dini uygulamak istiyorsunuz? Başka bir kültürden veya ulustan biriyle ilişki içinde olmak ailen için ne anlama geliyor?

10. İpucu: Geçmişinizden bahsedin

Birbirinizin geçmişini öğrenin, çocukluklarınız hakkında konuşun, birbirinize fotoğraflar gösterin ve hayatınızın diğer önemli yönlerini paylaşın. Bu, birbirinizin dünya modeline girmenizi sağlayacaktır.

Bu önerilerin çoğu açıkça çok kültürlü veya çok uluslu ilişkiler için geçerli değildir ve kişisel deneyimlerinizden başkalarını da ekleyebilirsiniz.

Mutlu ilişki!Source by Nathalie Himmelrich

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Feng Shui, Tasarım Psikolojisi ve Yatak Yerleştirme

3)Ayşegül ALDEMİR – Öğrenme Psikolojisine Giriş – II (Öğrenme Psikolojisi) 2021