içinde

Karınca Çiftlikleri – Karıncalar Evcil Hayvan Olarak Kabul Edilir mi?

Bir karıncanın kanepeye tırmanıp sizinle kucaklaşması ya da adıyla çağrıldığında cevap vermesi pek mümkün olmasa da, karınca çiftliklerinin icadı sayesinde evcil hayvan olarak kabul edilebilirler. Bir karınca çiftliği, bu tür böceklerin gelişip gidişlerinin tam anlamıyla insanların görüşünde olduğunun farkında olmadan kendi küçük uygarlıklarını yaratmaları için mükemmel bir ortam yaratmanıza izin verir.

Çoğu insan böcek çiftliklerini kendileri için, çocukları ve ailenin diğer genç üyeleri için bir tür bilim projesi olarak tutar. Karıncaların evcil hayvan olmadıkları, çünkü yalnız bırakılmayı tercih ettikleri ve sahipleriyle hiçbir zaman bir ilişki geliştirmeyecekleri tartışılabilir, ancak örümcekler, yılanlar ve insanlar da onları evcil hayvan olarak tutmaktan mutlu olurlar!

“Karıncalar evcil hayvan olarak kabul edilir mi” sorusunu yanıtlamak için aşağıdakilere bakmanız gerekir: Evlerinde insanlarla mı yaşıyorlar? Hayatta kalmaları için bakılmaları, beslenmeleri ve yaşam alanlarının düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor mu? Her iki sorunun da cevabı açıkça evet, bu da karıncaları ve karınca çiftliğini biraz alışılmadık olsa da evcil hayvan yapıyor.

Yabani karıncalar, insanların mülklerini yok etmek için çok para ödedikleri karıncalar ve karınca çiftlikleri arasındaki farkı da bir düşünün. Böcek çiftliklerinde yaşayan karıncalar bir veba sayılmaz, ancak güzel yemekler ve mükemmel sıcaklık ve nem koşullarıyla bakılırlar ve şımartılırlar … Bir evcil hayvanla yapacağınız tam olarak bu değil mi? Bahçesinde bir karınca yuvası bulursa çığlık atan aynı kişi, evcil karıncalarının yeterince yiyecek veya su almadığını düşünürse suçlu hissedecek ve halsiz göründüğünde endişelenecektir. Bunun nedeni, onları zararlı olarak değil, evcil hayvan olarak görmeleridir.

Bir karınca çiftliğine bakmak, çocuklara sorumluluk hakkında çok şey öğretebilir ve hatta biyoloji ve bilimle ilgilenmelerine yardımcı olabilir. Karıncaların günlük işlerini halletmelerine bakmak ve birlikte çalışmak sadece büyüleyici değil, aynı zamanda sıkı çalışmanın ve ekip çalışmasının faydalarını da gösteriyor. Tam olarak geleneksel bir arkadaş olmasa da, karınca çiftlikleri açıkça evcil hayvanlardır ve sahipleri kesinlikle bu ifadeye katılırlar.Source by Irene Lizarraga

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ Soru Tekrarı -1

NE KADAR SORUNLUYUM ? ( PSİKOLOJİ TESTİ )