içinde

Kişisel Gelişim ve Zehirli Arkadaşlar Hakkında 5 Gerçek

Olumlu değişiklikler yapmaya ve kendinizi geliştirmeye başladığınızda, arkadaşlarınızın sizin için heyecan ve mutlu olmalarını beklersiniz. Kimse yakın bir arkadaşlığın zehirli olmasını beklemiyor ama ne yazık ki oluyor. Size ilk elden şunu söyleyebilirim, yakın arkadaşlıklar bir kez çöktüğünde ve sizin için heyecan verici olması gereken bir zamanda yandığında yıkıcı olur. Zehirli arkadaşlıklar her zaman en iyi arkadaşınızın sizi Kötü Kızlar tarzını aktif olarak sabote ettiği anlamına gelmez, sadece ayrı büyüdüğünüzde ve farklı yollar seçtiğinizde olabilirler. Kişisel gelişim ve zehirli arkadaşlıklar hakkındaki 5 gerçeğimi okuyun ve herhangi bir şeyin size uyup uymadığını görün.

Hayatınızda kişisel gelişim yaratmak bazı arkadaşların arasına pek uymaz

Hayatınızı olumlu değişikliklerle dönüştürüyorsanız, ister kendinize güven kazanmak, kilo vermek, belki yeni bir kariyere başlamak olsun, arkadaş kaybedersiniz. Dönem. Değişim konusunda rahat olmayan insanlar, gelişen yaşamınızı yutmakta zorlanacaklardır, belki de onlara hayatta durgun olduklarını hatırlattığı için veya belki de sizin için ayağa kalkmanıza alışkın değillerdir. Belki de tüm arkadaşlığınız tekmelediğiniz olumsuz davranışlara dayanıyordu. Kişisel gelişim, sizin en iyi çıkarlarınıza sahip olmayan arkadaşlarınızı açığa çıkaracaktır. Arkadaşlarını kaybetmeye, çok üzülmeye ve sonra bunu aşıp mutlu hissetmeye hazır olun. Arkadaşlarını kaybetmek öyle görünmeyebilir, ancak kılık değiştirmiş bir lütuf olabilir.

Zehirli bir arkadaş mutlaka kötü bir insan değildir

Zehirli arkadaşlarla ilgili olan şey, bazen hiç zehirli olmak istemedikleri ve genellikle sallantılı arkadaşlığınızın dışında oldukça iyi insanlar olmalarıdır. Belki değişimden korkuyorlar ve yeni bakış açınızı anlayamıyorlar. Çoğu zehirli arkadaş, başarılarınızı desteklemeyen, arkanızdan konuşan veya hedeflerinizi yargılayan insanlar şeklinde gelir. Onları her gördüğünüzde sizi bitkin, olumsuz ya da moral bozucu hissettiren arkadaşlardan bahsediyorum. Onlar kötü insanlar değiller ama bu onların kişisel gelişiminiz için toksik oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Arkadaşlıklarınıza iyice dikkatle bakın ve kimin kötü alışkanlıklarınıza geri dönmenizi sağlamaya çalıştığını, gurur duyduğunuz bir şeyi paylaştığınızda sizi kimden uzaklaştırdığını, size iyi bir arkadaş olmadığınızı söyleyenlerin kim olduğunu fark edin. çünkü tüm dikkatini onlara vermiyorsun. İhtiyacın olmayan türden insanlar bunlar.

Arkadaşlığı bitirmenin dramatik olması gerekmez.

Eski arkadaş grubuma sevgiyle ve birlikte geçirdiğimiz zamana saygıyla bakabilirim, ama aynı zamanda onların gelişmiş benliğim için toksik olduğunu da biliyorum. Zamanımı dedikodu yaparak geçirmiyorum ama onlarla eskiden yapardım. Her zaman sığ yüzeysel sohbetler yapmayı sevmem ama onlarla yapardım. Geçmişi anımsarken vaktimi şimdiden şikayet ederek geçirmiyorum ama eskiden onlarla yapıyordum, pozitif olmayı, geçmişte sıkışıp kalmak yerine geleceğe yönelik çalışmayı ve insanlarla dalga geçmeyi bırakmayı seçtim çünkü bu kendimi daha iyi hissetmemi sağladı ve maalesef bu arkadaşlıkta biraz garipliğe ve mesafeye neden oldu. İnsanlar ayrı büyür ve farklı yollar seçer ve benim yolumda onların negatif enerjisine yer yoktu. Her zaman sizinle aynı fikirde olmayan veya sizden farklı hedefleri olan arkadaşları kesmek demiyorum, otantik arkadaşlara sahip olmanın önemli olduğunu söylüyorum. Bir arkadaşlığı bitirmek büyük ve dramatik bir kavga olmak zorunda değil. Arkadaşlığı kurtarmakla ilgileniyorsanız, onlarla nasıl hissettiğinizi tartışmaya çalışabilirsiniz; belki sizi nasıl etkilediklerinin farkında değillerdir ve tutumlarını değiştirebilirler. Durum böyle değilse, iki seçeneğiniz var: doğrudan biraz alana ihtiyacınız olduğunu söyleyebilir veya onlarla takılmayı yavaşça bırakabilirsiniz. İyi bir notta bırakmak, gelecekte büyüyebileceklerini düşünüyorsanız, yeniden bağlantı için yer bırakır.

Toksik arkadaşlıklardan ayrılmak, enerjinizi ve destekleyici ilişkilere harcamak için zamanınızı serbest bırakır.

İşin zor kısmı şu: Zehirli olmak istemeseler ve genellikle iyi insanlar olsalar da, yine de zehirlidirler ve devam etmelisiniz. Bir arkadaşlıktan ayrılmak, romantik bir ilişkiden ayrılmak kadar zordur, özellikle de o arkadaşı hala seviyor ve saygı duyuyorsanız. Bunu yapmak zorundaydım ve bir yılın büyük bölümünde beni rahatsız etti. Kendime aynı şeyleri defalarca sordum “neden en iyi arkadaşlarım beni anlamıyor, neden önemsiz ve olumsuz şeylere bu kadar kapılmışlar”? Bunun üzerine uykumu kaybettim, ağladım, bağırdım ama sonunda bunun en iyisi olduğunu anladım. Şimdi, zamanımı sadece beni kutlayan, beni destekleyen, beni koşulsuz seven, kutladığım, desteklediğim ve sevdiğim insanlarla geçiriyorum. Benim için sadece en iyisini isteyen tanıdığım insanlarla çevrili olmak inanılmaz bir duygu. Daha mutluyum, kendime güveniyorum, daha tatmin oldum, daha ilham alıyorum! Zehirli arkadaşları bırakarak harika şeyler gelir.

Olumlu ilerlemeni asla gizleme çünkü bir arkadaş senin için mutlu değil

Zehirli arkadaşların, size karşı destekleyici olmayan bir şekilde hareket etmelerine neden olan kendi temel sorunları vardır, bunu kişisel algılamayın. Bu, kendilerinden veya hayatlarından mutlu olmadıklarının bir göstergesidir, bu yüzden siz değilsiniz, onlar. İnsanların inanılmaz ilerlemenden memnun olmaması, onu saklaman gerektiği anlamına gelmez. Bir elmas gibi parıldayın yo, hayatınızdaki değişimi tezahür ettirmek için çok çalıştınız, birkaç şüphecinin başarınızı köreltmesine izin vermeyin. Kendinizi, sizinle gurur duyan ve sizi daha iyisini yapmaya iten arkadaşlarla çevreleyin. Çevrenizi değerlendirin ve sadece harika insanları çevrenizde tutun. Sizi neşelendirilmiş, desteklenmiş ve mutlu hissettirmeyen herhangi bir arkadaşın arkadaş olması gerekmez ve hayat, olduğunuz güzel ruhu takdir etmeyen insanları ilişkilendirmek için çok kısadır. Sadece bunu yaşayan tek kişinin sen olmadığını bil. Şimdi kendini yalnız hissedebilir, ama yakında kim olduğunu ve olmaya çalıştığını takdir edecek insanlar bulacaksın ve kendini zorla ya da yalnız hissetmeyecek. Her zaman sezginizi takip edin, eğer birisi sizi sürekli aşağı çekiyorsa, arkadaşlığı yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Kişisel gelişim ve zehirli arkadaşlıklarla karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bana bundan bahsedin!Source by Molly Wentzel

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Years Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Erkek Arkadaşımda Ters Psikoloji Kullanırsam, Benimle Evlenmek İster mi?

Konumuz ; Psikolog ve Mehmet Abinin SEANSI :)