içinde

Yoğun Bir Yaşam Tarzı ile Sağlık ve Fitness Hedeflerinize Ulaşmak için 3 İpucu

Hayat, içeri girip sağa sola kıvrımlı toplar fırlatmanın bu sinsi yöntemine sahiptir. Hayat her zaman olacak. İşte her zaman hayatta; yoğun bir gün, aile sorunları, inişli çıkışlı ilişkiler veya hasta çocuklar olacaktır. Sorunlar bir kez ortaya çıktığında, sağlık ve fitness rutinleri altüst oluyor gibi görünebilir. Rahatlatıcı yiyecek ararız ya da hareket etmek istemeyiz. Bunlar hem bedenimizde hem de zihnimizde net ve dengeli kalmamıza yardımcı olan şeylerdir! Öyleyse sorunlarla yüzleştiğimizde ne yapacağız (ve bu herkesin başına geliyor, eğer bunu okuyorsanız – yalnız değilsiniz)? Sorunlardan kaçınmak doğru değildir çünkü bize gelenleri her zaman kontrol edemeyiz. Herhangi bir sorunun nasıl çözüleceğini düşünmek, dengede kalmak için olması gereken en önemli şeydir.

Sanırım çoğu kez sağlık ve zindelik hedeflerine “ya hep ya hiç” zihniyetiyle yaklaşıyoruz. Örneğin, sağlıksız bir yemek veya atıştırmayla diyetinizden taviz verdiğiniz için gününüzün mahvolduğunu düşünebilirsiniz. Ya da bugün antrenman yapmamaya karar verdiniz çünkü planladığınız 60 dakikayı yapamıyorsunuz. Bir şey yapmak yerine boş boş oturmuş olabilirsiniz. 30 günlük diyette sağlıklı yemek yemenin ikinci gününde pes etmiş de olabilirsin. Bunlardan herhangi biri tanıdık geliyor mu? Ya hep ya da hiç olması gerekmez ve “bir şey” “hiç yoktan” iyidir. Aşağıdaki ipuçları, hayat size bir tokat savursa bile sağlık ve zindelik hedeflerinize nasıl ulaşacağınız konusunda biraz bakış açısı verebilir.

Felsefemiz beslemek, hareket etmek, zihniyettir. Vücudumuzu beslemek, bilinçli hareket ettirmek ve sağlıklı bir tutum sürdürmek için çalışabilirsek, her geçen gün biraz daha iyi çalışabiliriz, her ay, aydan aya ve sonunda düzenli olarak ihtiyacımız olan sağlıklı alışkanlıkları edinebiliriz. toplam vücut dengesini sağlayın.

1. Beslenme

Her seferinde küçük bir şeye odaklanın. Basit başlayın ve basitleştirerek devam edin. Bir gecede yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi beklemeyin. Her gün, her hafta vb. Gerçekleştirilen küçük değişiklikler gerçekten büyük değişikliklere yol açabilir. Bu yüzden küçük bir beslenme eylemi seçin ve yeni bir değişiklik eklemeden önce bir ila iki hafta boyunca uygulayın.

Örnekler: Porsiyon kontrolü üzerinde çalışın (yiyecek kalitesinden bağımsız olarak), her öğüne bir renkli yiyecek ekleyin, yarının sağlıklı yiyeceklerini hazırlamak için 15 dakika ayırın veya akşam yemeğinden sonra şekerli atıştırmalıklarınızı çıkarın (sağlıklı bir alternatifle değiştirin). Yavaş yiyebilir ve yemeğinizi tamamen çiğneyebilir veya her öğünde protein, karbonhidrat ve yağ olacak şekilde öğünlerinizi dengelemeye odaklanabilirsiniz. İşlenmiş gıdaları günde bir ila iki öğünde menünüzden çıkarmak da başka bir harika seçenektir. Bunlar sadece bazı örneklerdir, ancak beslenmenizi iyileştirmek için hangi küçük adımı atabileceğinizi belirlemek size kalmıştır.

2. Hareket.

Sahip olduğunuz zamandan yararlanın. Zamanınızdan küçük boşluklar açın. Zaman geçtikçe o kadar sık ​​sabitleniriz ki, birazcık zaman hiç yoktan iyidir farkına varmayız. Örneğin, 30 dakika ile 1 saat arasında bir antrenman yapmanız gerektiğini düşünmek o kadar kolaydır. O antrenmanın 15 dakikası hiç yoktan daha iyi olmaz mıydı? Cevap Evet! Öyleyse, yapabildiğin zaman elinden geleni zorla.

Alışılmadık olun. Belki bir “antrenmana” girmek için zamanınız yoktur. Sahip olduklarınla ​​elinden geleni yap. Belki o gün asansör yerine merdivenleri kullanırsın. Ekstra adımlar atmak için binadan en uzaktaki park alanına gidin (nefes nefese!). Masanızdan kalkın ve her 15 veya 20 dakikada bir, bir dakika yürüyün. Çocuklarınızla oyun alanında dolaşın. Hareketin her zaman 30 dakikalık bir kan ter içinde kalma egzersizi şeklinde olması gerekmez. Hareketli ve aktif olabilirsin – dışarıda veya içeride. Biraz daha harekete geçmenin yolları nelerdir araştır ve karar ver?

Dikkatli hareket edin. Vücudunuzun ve size anlatmaya çalıştığı şeye çok dikkat edin. Vücudunuz ve enerji seviyeleriniz gün geçtikçe dalgalanacaktır, bu nedenle mümkün olduğunda daha güçlü egzersizlerden yararlanın ve ayrıca gerektiğinde aktif iyileşme, daha hafif egzersizler ve hatta yoga veya esneme ekleyin.

3. Zihniyet.

Vazgeçme. Doğru beslenmek ve vücudunuzu hareket ettirmek için havlu atmayın. “Ya hep ya hiç” yaklaşımını benimsemek kolay görünüyor ama bu doğru değil. Bir şey yapmak her zaman hiç yoktan iyidir. Kendinizi hırpalamayın! Hayat herkes için alçalır ve akar. Şu anda nerede olduğunuza ve şu anda nelerin işe yarayabileceğine bir göz atın.

En önemli şey, bulunduğunuz yeri onurlandırmaktır. Hayatının bu noktasında neler yapabileceğini sadece sen biliyorsun. Attığınız küçük adımları sizin ve yaşam tarzınız için %100 yapılabilir olduğundan emin olun. Zaman içindeki küçük adımlar büyük değişikliklere yol açabilir.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

PSİKOLOJİ KAZANMAK İÇİN NASIL ÇALIŞTIM ? BÖLÜMÜMDEN MEMNUN MUYUM ? #ÜNİVERSİTE

KAFAYA TAKMAMA SANATI: NASIL BAŞARIRIM?