içinde

Yatırım Neden Önemlidir?

Sosyal güvenlik yardımlarının geleceği bilinmediği için yatırım, yıllar içinde giderek daha önemli hale geldi.

İnsanlar geleceklerini sigortalamak istiyorlar ve eğer Sosyal Güvenlik yardımlarına ve bazı durumlarda emeklilik planlarına bağlılarsa, artık sabit bir gelir elde etme imkânları kalmadıklarında kaba bir uyanışa girebileceklerini biliyorlar. Yatırım, geleceğin bilinmeyenlerine cevaptır.

Yıllar boyunca düşük faizli bir tasarruf hesabında para biriktiriyor olabilirsiniz. Şimdi, paranın daha hızlı büyüdüğünü görmek istiyorsunuz. Belki miras aldınız ya da başka bir tür beklenmedik olay fark ettiniz ve bu parayı büyütmek için bir yola ihtiyacınız var. Yine, yatırım cevaptır.

Yatırım yapmak, aynı zamanda yeni bir ev, çocuklarınız için üniversite eğitimi veya pahalı ‘oyuncaklar’ gibi istediğiniz şeylere ulaşmanın bir yoludur. Elbette finansal hedefleriniz ne tür bir yatırım yapacağınızı belirleyecektir.

Hızlı bir şekilde çok para kazanmak istiyorsanız veya buna ihtiyacınız varsa, daha yüksek riskli yatırımlarla daha çok ilgileneceksiniz, bu da size daha kısa sürede daha büyük bir getiri sağlayacaktır. Emeklilik gibi uzak bir gelecekte bir şey için para biriktiriyorsanız, daha uzun süre büyüyen daha güvenli yatırımlar yapmak istersiniz.

Yatırım yapmanın genel amacı, belirli bir süre boyunca zenginlik ve güvenlik yaratmaktır. Her zaman bir gelir elde edemeyeceğinizi hatırlamak önemlidir … sonunda emekli olmak isteyeceksiniz.

Ayrıca sosyal güvenlik sisteminin, yapmasını beklediğiniz şeyi yapacağına da güvenemezsiniz. Enron’da gördüğümüz gibi, aynı zamanda şirketinizin emeklilik planına da bağlı olamazsınız. Yani, yine, yatırım kendi finansal geleceğinizin sigortalanmasının anahtarıdır, ancak akıllı yatırımlar yapmalısınız!

Birçok kişi emeklilik birikimlerini tamamlamak için 401K planlarına ve diğer yatırımlara güvenmeyi sever. Bu iyi bir uygulamadır çünkü Sosyal Güvenlik 2029 yılından sonra mevcut olmayabilir. Hisse ve Tahvillere kendi başınıza yatırım yapmaya başlamak için asla erken değildir. Bununla birlikte, yatırım yapmak için para harcamadan önce kalifiye bir Finans Danışmanı ile konuşmak çok önemlidir.

Bu nedenle, nitelikli bir Hisse Senedi Komisyoncusu gibi bir Finans Danışmanı ile iletişime geçin ve onlarla finansal geleceğiniz hakkında görüşün.Source by Marc B. Entz

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Uzm. Psikolog Tuba Dadaşoğlu – Hazır cevap olmanın yolları

Sanat Psikolojisi