içinde

Tüm İlişkilerin Yüzde 99’u Başarısız Olacak

Burada oturup yazmaya hazırlanırken, bunun tartışmalı bir makale olacağını zaten biliyorum, ama biraz tartışmasız hayat nedir? Bir ömür boyunca, birçok insan ilişkilerinin çoğunun neden uzun vadede yürümediğini merak eder. Her şeylerini verdiler ve kalplerini ve ruhlarını buna koydular, sadece yapayalnız, bitkin ve her şeye yeniden başlamak zorunda kalmak için. Gerçek şu ki, olması gerektiği gibi, çünkü tüm ilişkilerin yüzde 99’u başarısız olacak. Ancak … hepsi başarılı olacak.

Bunu okurken sadece yüzünüzdeki ifadeyi hayal edebiliyorum. Evet, tüm ilişkilerin yüzde 99’u başarısız oluyor … Bunu söylemem, sığ olduğum ve bir ilişkinin işe yarayacağı için işe yarayacağını düşünmediğim anlamına gelmez, ama soru şu … Ne kadar süreyle?

İlişkiler, sonsuza dek mutlu yaşayacağınız bir ömür boyu aşk yuvası olacak şekilde tasarlanmamıştır. Size bir şey öğretmek için tasarlandılar. Öğrenme sürecinde aşk gelebilir, aşk kalabilir ve aşk gidebilir. Ancak nasıl sonuçlandığına bakılmaksızın, olasılıklar zaten size karşı yığılmış durumda. Biriyle tanıştığınızda, ilişkinin başarısız olacağı yüzde 99’dur.

O ilk aşkı bir düşünün. Bazıları için bunlar güzel anılardı. Şimdi sorum şu: O kişi şimdi nerede? Dürüst olalım. Kaç kişinin aşık olduğu ilk kişiyle olduğunu biliyorsun? O zamandan beri çoğu insan epeyce insanla birlikte olmuştur. Bununla birlikte, hala aynı kişiyle birlikte olan birkaç kişi var, bu da beni önceki soruma bırakıyor: Ne kadar süreyle? 25 yıldan fazla bir süredir evli olan birçok insan var ve evet, bu özel bir şey, ancak bu onların birlikte olmaları gerektiği anlamına gelmez. Yıllar geçtikçe birbirlerine alıştıkları ve her şeyi oldukları gibi kabul ettikleri anlamına gelebilir. Eğer durum buysa, bu ilişki başarılı değildir. İkisi de gerçekten mutlu değil, sadece kabul ettikleri bir şeye uydular. 25 yıldan uzun süredir evli ve boşanmış insanlar da var. Ancak diğer taraftan, mutlu ve derinden aşık olan ve sonsuza dek mutlu yaşayacak olanların yüzde 1’i var.

Büyüdüğünüzde, genellikle oyunlardan bıkarsınız ve yerleşip o özel kişiyle tanışmaya hazırsınız, ancak bu her zaman olmayacak. Randevu üstüne çıkarsınız ve neden “o” ile tanışmadığınızı merak edersiniz ve bir sorun olup olmadığını merak etmeye başlarsınız. İşte o zaman Tanrı’ya dualar gerçekleşmeye başlar. Görünüşe göre, ne kadar çok dua edersen, o kadar çok başarısızlık yaşarsın.

Şu anda kötü bir ilişkiniz varsa, kendinize neden sorun? Ne kadar zamandır ilişkinin içindesin? Son olarak, neden hala oradasın? Bir başkası size bunu sorarsa ve cevap verip “farda geyik” görüntüsünü aldığınızda, bunun nedeni genellikle yanıtlarınızın yalnızca size ve kimseye mantıklı gelmemesidir. Çalışmaması gereken bir şeyi çalıştırmaya çalışıyorsunuz.

Tanıştığınız ve ilişki kurduğunuz her kişi, uzun vadede birlikte olmanız gereken biri değildir. Her insan belirli bir nedenle hayatınıza girer. Sorun, o geçici kişiyi alıp onu kalıcı kılmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Tek bir amaçla temasa geçtiğiniz bir kişi size sadece bir şey öğretmek olabilir ve size öğretildiğinde işi biter. Bununla birlikte, onu etrafta tuttuğunuz ve gereksiz acı ve stresten geçtiğiniz bir sorun ortaya çıkar çünkü şimdi aşk denen o lanet şeyi geliştirdiğinizi fark etmesine izin vermek istemezsiniz, ancak size başkalarını öğretecek diğer insanlarla tanışacağınızı fark etmeyerek bir şeyler. Bazıları size nasıl sevileceğini, acıyı nasıl hissedeceğinizi, nasıl iyileşeceğinizi ve nasıl güçlü olacağınızı öğretecek. Aynı zamanda sizin için amaçlanmayan, ancak çocuğunuz, arkadaşınız veya sevdiğiniz başka biri için olan insanlarla da tanışacaksınız. Sebep ne olursa olsun, hayatınızda herkesin kendi özel amacı vardır, ancak tüm olumsuz işaretleri görmezden geldiğinizde onu değiştirir ve olması gerekenden daha fazlasını yapmaya çalışırsınız.

Hayat sizi birçok viraj ve dönüşe götürecek. Bu dönüşlerin bazılarında, sağ yerine sola gitmelisiniz, bu sizi o anda sizin için tasarlanmamış olabilecek farklı bir yola götürecektir. Ama sizi nereye götürürse götürsün, kesinlikle sizi bir ilişkiye götürecektir. Ve, zamanın yüzde 99’u, ilişki başarısız olur, ama … ilişkinin amacı her zaman başarılı olacaktır.Source by Darnell E. Patton

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sence Ben Normal Miyim? | Ferhat Aydın | TEDxIzmir

Bir Otomotiv Araba Tamir Atölyesinde Nelere Bakmalı