içinde

Sağlık ve Zindeliğin Önemi

Sağlık ve formda olma:

Çoğunlukla insanlar sağlığın öneminin farkına varmazlar. Birinin dediği gibi, Sağlık zenginliktir. Günlük işler için daha iyi sağlık şarttır. Sağlık hakkında konuşurken birçok insan bedenlerinin durumunu göz önünde bulundurur ve zihinlerini unutur. Sağlık sadece fiziksel yönlerden özgür olmak değildir. Aynı zamanda akılda sağlıklı olmak demektir. Sağlıksız bir zihin, sağlıksız bir vücuda neden olur. İyi bir akıl sağlığı, hayattan olabildiğince yararlanmanıza ve hayattan zevk almanıza yardımcı olur. İyi bir akıl sağlığı, size iyi olma hissi ve kötü pozisyon zamanlarında ihtiyaç duyulan içsel gücü sunar. Herkes vücutlarına nasıl bakacağını bilir. Bu, neredeyse her gün insanların büyük bir kısmı tarafından yapılır. Egzersiz yapmak ve doğru yiyecekleri yemek, vücudu sağlıklı tutmanın doğru yollarıdır. Sağlıklı bir zihin, doğru yiyecekler ve egzersizin bir kombinasyonunun yanı sıra çok fazla çalışma gerektirir.

Sağlığınızı büyük ölçüde etkileyecek aşağıdaki faktörler.

Genç Yetişkinler İçin Egzersiz Yıllar Sonra Kalp Sağlığını Düşürür:

Egzersiz yapan genç yetişkinler, on yıllar sonra kardiyovasküler hastalık riski daha düşük ve hayatta kalma şansı daha yüksek olabilir. Fitness uzun süredir yaşlı yetişkinlerde kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir. Her halükarda, egzersiz rutinlerinin genellikle kardiyovasküler problemlerle karşılaşılmadan yıllar önce başlamış olduğu yeni çalışma, her durumda oluşmalarını engelleyebilir.

Ağırlık Kaldırma Size Sağlık Veren Zihinsel Kası Geliştirir:

Psikolojik engeli olan veya ağırlık odası için risk altında olabilecek yaşlı yetişkinler. Avustralya’daki araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, dinamik kalitede hazırlığın beyin gücünü artırmada yararlı olduğunu buldu. Çalışma, hafif psikolojik zayıflığı olduğu belirlenen 55 yaş ve üstü 100 yetişkini test etti. Mayo Clinic’e göre MCI, hafızayı, düşünceyi ve ayrıca yaşa bağlı normal düşüş seviyelerinin arkasındaki yargıyı etkiler. Durum, bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskini artırabilir.

Diyet Başarısı Daha İyi Sağlık Sağlayabilir:

Sağlıklı bir vücut ağırlığını kendi kendine yönetme becerisinin beyin yapısına bağlı olabileceğini söylüyor bilim adamları beyindeki yönetici kontrol ve ödül alanları arasındaki bağlantıları araştırıyor.

Obezite ve diyet:

Obezite ve diyet çağdaş toplumda aşamalı olarak temeldir ve birçok diyetisyen fazla kilo vermek için mücadele eder. İçinde bir sınav kağıdı Bilişsel Sinirbilim daha az yemenin bazı insanlar için daha kolay olabileceğini bildiriyor.

Kronik diyet yapanlar:

Kronik diyet yapanların, beynin yönetici kontrolünde ve ödül alanlarında gıdaya karşı artan reaksiyonları gösterdiği bilinmektedir. Ek olarak, bilişsel kontrolün tükenmesi ve gerçek yaşam koşullarında yüksek kalorili yiyeceklerle kendilerini aşırı ödüllendirme eğiliminde olmaları.

Sonuçta sağlıklı beslenmek, hayatınızdan zevk alma yeteneğinizi kaybetmekle ilgili değildir. Bu, hayatınızın geri kalanında sizi etkileyecek pek çok şey kazanmanın bir nedenidir: daha uzun bir yaşam, sizin için yaptığı yiyeceklerin tadını çıkarma yeteneği.Source by Saba Mumtaz

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Depresyonun Tedavisi – Psikolojik Terapi ve Çeşitleri (Psikoloji)

Kişisel Finansın Anahtarı