içinde

İyi Bir Otomotiv Onarım Teknisyeninin Özellikleri

Çeşitli otomobil parçaları konusunda bilgili.

Bu belki de herhangi bir otomobil tamircisinin sahip olması gereken en temel özelliktir. Bugün piyasada birçok farklı otomobil parçası var. Ve araç sahipleri olarak, araç parçaları söz konusu olduğunda yeterli bilgiye sahip olmadığımız için, kaçınılmaz olarak tamircimizin uzmanlığına güveneceğiz. Seçtiğiniz otomobil uzmanının işini gerçekten bilip bilmediğini belirlemenin basit bir püf noktası, ondan birkaç parçayı ayırt etmesini istemek ve sorunuzu güvenle yanıtlayıp yanıtlamadığını ölçmektir.

Otomotiv onarım deneyimleriyle ilgili çeşitli bilgiler.

Yıllar önce, araçlarımızın markası çok daha basitken, herhangi bir tamirci iyi olurdu. Ancak aile sedanları, spor ve lüks otomobiller, SUV’lar ve kamyonetler gibi günümüzün yüksek teknolojili ve karmaşık araçlarında, otomotiv onarım hizmetlerinde farklı geçmişe sahip birine ihtiyacımız var. Otomotiv tamiri söz konusu olduğunda hataların yeri yoktur çünkü bunlar işleri daha da maliyetli hale getirir. Katıldığı eğitim programları ve derslerin sertifikalarına sahip bir teknisyen seçin. Tamircinin hem çalışmak için hem de otomotiv tamiri uygulamasında harcadığı zaman, biz araç sahipleri için çok avantajlıdır.

ASE, otomotiv onarım uzmanı olarak onaylanmıştır.

Otomotiv endüstrisindeki profesyoneller söz konusu olduğunda, belki de en ünlü ve en çok tanınan sertifikalardan bahsetmişken ASE sertifikasıdır. Her yıl, tahmini 100.000 otomotiv teknisyeni, her Mayıs ve Kasım aylarında 750’den fazla yerde ASE sertifika sınavlarına giriyor.

ASE sertifikası ile, teknisyenimizin tüm otomotiv hizmetlerinde iyi bir geçmişe sahip olduğundan emin oluyoruz çünkü bir ASE sertifikası, Motor Onarımı, Motor Performansı, Elektrik / Elektronik Sistemleri içeren bir dizi sınavı geçmenin yanı sıra en az iki yıllık iş deneyimi gerektiriyor. , Frenler, Isıtma ve Klima, Süspansiyon ve Direksiyon, Manuel Tahrik Sistemi ve Akslar ve Yalnızca otomobil teknisyenleri için Otomatik Şanzımanlar. Çarpışma onarım teknisyenleri, motor makinistleri, parça uzmanları ve diğerleri olmak isteyenler için ayrı testler vardır.

Ayrıca, tüm ASE sertifikalarının, teknolojiye ayak uydurmak ve sertifikalı kalabilmek için teknisyenlerin her beş yılda bir yeniden test etmelerini gerektiren sona erme tarihleri ​​vardır.

Saygın bir otomobil merkezinde çalışır.

Ne yazık ki, ASE sertifikaları otomobil merkezleri için değil, yalnızca bireyler için geçerlidir. Bununla birlikte, en az bir ASE sertifikalı teknisyene sahip bir otomobil merkezinin ASE işaretini göstermesine izin verilir. Ayrıca, çalışanları arasında% 75 ASE sertifikalı teknisyen bulunan bir otomobil merkezine ASE tarafından Mavi Mükemmellik Mührü verilir.

ASE’nin tanınmasının yanı sıra, bir otomobil merkezi aramamız gereken diğer işaretler arasında modern ekipmanlarla tamamlanmış temiz ve iyi organize edilmiş bir tesis, nazik personel ve iyi politikalar (işçilik oranları, teşhis ücretleri, garantiler vb. İle ilgili) bulunmaktadır.

Aile ve arkadaşlar tarafından şiddetle tavsiye edilir.

Herhangi bir otomobil merkezinin ve tamircinin verebileceği kaliteli hizmeti, aile üyelerimizin, akrabalarımızın ve arkadaşlarımızın ifadelerinden başka hiçbir şey doğrulayamaz. Yönlendirmeler ve tavsiyeler isteyin. Yerel toplum kuruluşları ve işletme listeleri de iyi bilgi kaynaklarıdır.Source by Melissa Langley

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İnsanları Daha İyi Tanımanız İçin 40 Kısa Psikolojik Gerçek

Alanında iş bulamayanlar: Psikolog