içinde

Finans Sektörüne Latin Etkisi

Finansal Kurumlar, sürekli değişen piyasa koşullarını göz önünde bulundururken bir şeyler öğrenmek için harika bir iş modelidir. Geleneksel hedef pazarları istikrarlıdır, ancak gelişmekte olan bir pazarın ihtiyaçları olan Latin pazarı son derece yetersiz karşılanmaktadır. Kesinlikle parasızlıktan değil. Birçok Latin’in sıfır borcu ve sağlıklı tasarruf alışkanlıkları vardır. Şu soru ortaya çıkıyor, finans kuruluşları bu nüfusa hizmet etmek için yeterince şey yapıyor mu? Latino’nun ihtiyaçlarına uyum sağlıyorlar mı? Cevap karmaşık.

ABD’de iki tür Latin vardır. Biri, daha iyi bir yaşam arayan ve Amerikan rüyasını isteyen göçmenler, uygun kanallardan gelseler de olmasalar da konu dışıdır. İkincisi, burada doğan Latinler. Bunlar, farklı ihtiyaçları ve hedefleri olan iki farklı insan grubudur. Göçmenlerin çoğu kültürlerini, geleneklerini ve geleneklerini beraberlerinde ABD’ye getiriyor. Burada doğanlar, hem Latin hem de Amerikan olan harmanlanmış bir kültür geliştirir.

Finansal Kurumlar, ekonomik açıdan oldukça etkili olan bu nüfusu barındırmak için dikkat çekiyor ve adımlar atıyor. Bunun ana nedeni, eğitime ve güven geliştirmeye çok fazla yatırım yapılmasıdır. Anlatılmamış bir ayrıntı, Latin ülkelerinde insanların yolsuzluk nedeniyle bankalara ve finans kurumlarına güvenmemeleridir. Her şey nakit olarak ödenir ve borç veya geleneksel kredi notu yoktur. Bu, Latin toplumunun muhtemelen şiltelerinin altında veya bir ayakkabı kutusunda saklanan nakit paraya sahip olduğu anlamına gelir. Bir ev yangınının tüm hayat tasarrufunu yakabileceği düşünüldüğünde bu çok tehlikelidir. Diğer bir senaryo da soygunun hedefi olabilmeleridir. Bu Amerikalılar için yabancı bir kavramdır. Olanlar, onları kredi oluşturma, bir finans kurumunda paralarını biriktirme, kredi (ipotek, araba vb.) Alma ve en önemlisi finansal kurumlara güvenme süreci konusunda eğiten büyük bir öğrenme eğrisidir.

Burada doğan genç nesiller ebeveynlerinden ve çevrelerinden bir şeyler öğreniyor. Finansal ürünlerin önemi, kredi oluşturma ve bu sürecin nasıl işlediği konusunda hâlâ bir kopukluk var. Bu gençlerin çoğu sadece ebeveynleri için çeviri yapıyor, finansal ürünleri açıklıyor ve iş yapmak için aracı oluyorlar. Bu nedenle birçok finans kuruluşunda iki dilli destekte bir artış olduğunu fark edeceksiniz. Bu konuda daha yapılacak çok iş var ve bu süreç zaman alacak.

Ancak giderek daha fazla finans kurumu Latinlere özgü ürünler sunuyor. İspanyolca olarak bilgi edinilebilir hale geliyor ve daha fazla finans kurumu iki dilli ve çok dilli konuşmacıları işe alıyor. Bir ülke olarak bu önemli demografiye nasıl uyum sağladığımızı görmek ilginç olacak. Büyüme ve istikrar için ekonomimizde önemli bir işleve sahip, gerçekten kullanılmayan bir pazar.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyanın En Ünlü Ruh Hekiminin Tedavi Ettiği En Enteresan 5 Psikolojik Vaka

TERS PSİKOLOJİ TEKNİKLERİ – KİŞİSEL GELİŞİM