içinde

Ev Tadilatı Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır?

Ev inşaatı söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce genel müteahhit vardır. Saygın müteahhitleri saygın olmayanlardan ayırmanın en iyi yolu, araştırmanızı yapmak, doğru soruları sormak, kimlik belgesi talep etmek ve özellikle ihtiyacınız olan alanda çalışan bir müteahhit seçmektir. Örneğin, çatı değişimine ihtiyacınız varsa, bir ev tadilat müteahhidi yerine lisanslı bir çatı kaplama müteahhidi seçin. Belirsiz bir iş tanımı, çok çeşitli inşaat projelerinde uzmanlaştıkları anlamına gelebilir. Bunun yerine, işini çatı onarımı ve değiştirmeye odaklanan bir yüklenici istiyorsunuz.

Ev inşaat sektöründeki en büyük sorunlardan biri müteahhit dolandırıcılığıdır. Çok yaygın oldukları için sinsi ev geliştirme dolandırıcılıklarına her zaman dikkat etmek çok önemlidir. Sahtekârlıkların kurbanı olurlarsa, bir ev sahibine kolayca binlerce dolara mal olabilirler. Neyse ki, uygun bilgi ve tavırla herkes ev tadilatı dolandırıcılığının kurbanı olmaktan kaçınabilir. Bu tür dolandırıcılıkları tanımlama, kendinizi sahte kredilerden koruma ve etik olmayan bir müteahhitle kötü bir deneyim yaşarsanız kime başvurmanız gerektiği hakkında bazı önemli bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Yüklenicinin Sizi Dolandırmaya Çalıştığına Dair İşaretler:

– Kapı kapı çalıp işlerini teklif ederler.

– Kapınıza gelirler ve diğer müşterileri yönlendirmeniz için size indirim sunarlar.

– Size başka bir işten fazla malzeme kaldığı için sizinle bir anlaşma yapabileceklerini söylerler.

– Ültimatom verirler veya acil bir karar vermeniz için baskı yaparlar.

– Yalnızca nakit ödeme kabul ederler ve / veya tüm ücretleri peşin ödemenizi talep ederler.

– Bir borç veren tanıyorsanız ve ondan borç almanızı tavsiye ederler.

– İş için gerekli inşaat izinlerini almanızı söylerler.

– Ömür boyu garanti veya olası olmayan uzun vadeli garanti sunarlar.

– İşletme numarasını veya adını herhangi bir yerel dizinde bulamazsınız.

Bu işaretlerden sadece biri bile, sorumlu veya deneyimli bir yüklenici ile çalışmadığınızın bir göstergesidir. Ayrıca, kredilerle ilgili benzer bir dolandırıcılığa karşı dikkatli olmalısınız. Ev geliştirme kredisi yaygın ve zararlıdır. Bu, farkında olmadan inanılmaz derecede yüksek faiz oranları ile ve ücretlerle bir ev kredisi imzalamanıza yol açabilir. Yükleniciye zaten bu kredi ile ödeme yapıldığı için, işe olan ilgisini kaybedebilir ve iyi bir iş yapamayabilir; ya da daha kötüsü, işi hiç tamamlamayabilir.

Kötü Bir Deneyim Nasıl Bildirilir

Bir müteahhitle böyle kötü bir deneyim yaşarsanız, önce onlarla birlikte çözmeye çalışın. Herhangi bir telefon görüşmesinden sonra, onlara onaylı bir mektup gönderin ve içinde bir makbuz isteyin. Ardından tüm kayıtların kopyalarını saklayın. Bu kağıt izi, şirket veya yüklenicinin mektubunuzu aldığına dair kaydınızdır. Bu işe yaramazsa, hala başka seçenekleriniz var.

Bunları belirli endüstri kuruluşlarına bildirebilir ve muhtemelen bir tür mükafat kazanabilirsiniz. Buna eyalet başsavcısı, yerel tüketiciyi koruma ofisi, yerel ev inşaatçılar derneği, yerel medyanın “eylem çağrısı” hatları ve şehrinizdeki çeşitli anlaşmazlık çözüm programları dahildir.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ev Tabanlı İşletme Sahipleri İçin Teknolojinin Dünyayı Değiştirmesinin 3 Yolu

Psikoloji Üzerine Konuşmalar – Podcast