içinde

Ev Tabanlı İşletme Sahipleri İçin Teknolojinin Dünyayı Değiştirmesinin 3 Yolu

Bu çağda doğmuş olmayı seviyorum ve tarihin başka bir döneminde nasıl yaşayabilirdim bilmiyorum. Yeni teknolojik gelişmeler, ev tabanlı bir işletme sahibi olarak hayatımı çok daha kolaylaştırdı. Bugün teknolojinin sunduğu olanaklar beni heyecanlandırıyor ve çok yakında kullanıma girecek olan teknolojinin düşünceleri beni heyecanlandırıyor.

Bu makalenin amacı, ev tabanlı bir işletme sahibi olarak, güncel teknolojik gelişmelerin işlerimizi yürütme şeklimizi nasıl geliştirdiğine dair bazı düşünceleri paylaşmaktır. Geçmişte yaşıyorsanız, düşünme şeklinizi değiştirmenin ve teknolojiyi kendi avantajınıza kullanmanın zamanı gelmiştir.

İşte bir ev girişimcisinin çalışması olarak düşünmeniz gereken üç şey:

Sosyal medya ve Web 2.0 pazarlamayı değiştirdi

Eski reklamcılık kuralları, ev tabanlı bir işletmenin daha büyük şirketlerle rekabet etmesini zorlaştırıyordu. İnternet, arama motorları, web 2.0 ve sosyal medya aracılığıyla her şeyi daha küçük operatörlerin yararına değiştirdi. Evet, büyük şirketler interneti kullanabilir ancak pazarınızı doğru hedeflerseniz yine de çok başarılı olabilirsiniz.

Akıllı telefonlar insanların hayatlarını iyileştirdi.

Yıllardır sektörde çalışmama rağmen akıllı telefon fikrine çok geç kalmıştım. Ama şimdi, onsuz nasıl yaşadığımı bilmiyorum. Bir BlackBerry ile başladım, bir HTC’ye gittim ve şimdi iPhone’um olmadan asla yaşayamam. Bu çok uygun. E-posta gönderip alabilir, arama yapabilir, metin gönderip alabilirim ve hayatımı iyileştiren çok sayıda başka uygulama var. Bana çok zaman kazandırıyor. Çok sayıda e-postaya yanıt verebilir ve gün içinde çalışmadığım zamanlarda çalışabilirim. Örneğin, bir kafede veya benzeri bir yerde bekliyorsam, gün içinde iPhone’umda sık sık makaleler yazıyorum. Genelde günde yaklaşık bir saat tasarruf ediyorum.

Ev tabanlı bir iş yürütebilir, ancak dünyaya satış yapabilirsiniz.

Bence İnternet, insanlık üzerinde tüm icatların en büyük etkisine sahip. Artık İnternet bağlantısıyla ürünlerimi evden dünyanın her yerine satabiliyorum. Daha önce ev tabanlı bir işletme sahibi olarak hedef kitlem büyük olasılıkla çevremdeki banliyölerle sınırlı olacaktı.

Teknoloji dünyayı değiştirdi ve yukarıdan da görebileceğiniz gibi, ev tabanlı işletmeler üzerinde en dramatik etkiye sahip üç teknolojik gelişme var.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

KAFAYA TAKMAMA SANATI: NASIL BAŞARIRIM?

Ev Tadilatı Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır?