içinde

Çocuklar İçin Oyun Avantajları

Video oyununu gelişmiş laparoskopik cerrahi ile ilişkilendiren bir çalışma, video oyunlarının olumlu etkileri olan sıcak konudaki buzdağının görünen kısmıdır.

The Kids are Alright: How the Gamer Generation is Changing the Workplace “kitabının ortak yazarı Mitchell Wade’e göre, cerrahların veya pilotların bilgisayar tabanlı simülasyonlar yani oyunlar kullanarak gerçek dünya becerilerini geliştirdiğini gösteren çalışmalar gördüğünüzde, gerçek ile gerçek olmayan arasındaki belirsizdir. ” Wade, video oyunlarının oynanmasının etkileri ve gerçek dünya üzerindeki kullanımları üzerine kapsamlı bir araştırma yaptı.

Gönüllü Öğrenme Ortamı

Video oyunları, çocukların gönüllü olarak küresel etkileşime girmeleri için harika bir mekandır. Oyunların sağladığı eğlence ile çocuklar, oyunların aslında takım ruhunu, işbirliğini oluşturmaya ve risksiz bir ortamda risk almayı teşvik etmeye yardımcı olduğunun farkında bile değiller. Belirli bir görevi tamamladıklarında hızla sanal ödüller şeklinde ödüller alırlar ve tekrarlanan deneme yanılma yoluyla hata yapmanın uygun olduğunu keşfederler.

Wade, öğrenilen derslerin gösterilen görsellerden daha önemli hale geldiğini keşfetti. Videolarda cinsiyet yazma ve hatta grafiklerde şiddet ve seks, takım çalışması, başarı ve başarısızlık derslerinden daha az etkilidir. Mitchell’in çalışması, genç yetişkinlerin beşte dördünün büyürken video oyunları oynadığını da ortaya koydu. “Büyümenin bir parçası, akran grubunuza ‘norm vermektir’ ve video oyunları oynamayanlar, ortak deneyimlerden yoksun oldukları için bağ kurmakta zorlanıyorlar.” Diyor.

Araştırmacı öğrenme

Columbia Üniversitesi Öğretmen Koleji’nde profesör olan John Black, çocukların değişkenleri veya olayları manipüle edebildiklerinde öğrenmede büyüdüklerini gördüğünü söyledi. Bunun bir örneği, oyuncuların tarihsel gerçekleri değiştirebilecekleri ve dünyayı nasıl etkileyeceğini görebilecekleri Medeniyettir. Bu tür oyunlar öğrencilerin tarihe olan ilgisini uyandırır. İspanyolların atları Yerli Amerikalılarla tanıştırmaması gibi değişiklikler, tarihte ne kadar basit olursa olsun, pek çok sonuçla sonuçlanabilir.

Oyunlar, derslerden çok deneyimlerden öğrenmeyi sağlar. Oyunlar, oyuncuların seçenekleri keşfetmesine ve belirli sonuçları keşfetmesine olanak tanır. Verilerin içine girerler ve daha fazla olasılığı araştırdıkça öğrenirler.

Gerçek Dünyada Kullanımlar

Ganes günümüzde gerçekliği daha fazla değiştirmeye ve taklit etmeye devam ediyor ve gerçek becerileri geliştirmek için kullanılıyor. Wii oyunlarının yeni dalgası, “artırılmış gerçeklik oyunları” olarak adlandırılan şeylerle fiziksel bedenleri meşgul ediyor. Wii, çizgi grafiklerle bile, son teknoloji grafikleri kullanan diğer şirketlerin oyunlarından daha iyi satıyor.

Video salonlarında bilgisayar simülasyonlu roller coaster gezintileri, oyuncuların gerçek bir roller coaster’a binmeden korkuları deneyimlemelerine ve bunların üstesinden gelmelerine olanak tanır. Basit döngüleri veya tehlikeli heyecanları ve yuvarlanmaları programlayabilirler.

Ordu, pilot eğitiminde el-göz koordinasyonuna yardımcı olmak için Uçuş Simülatörü gibi oyunları da optimize etti. CIA ve Ordu, ajanları eğitmek ve gerçek savaş oyunu deneyimlerine asker hazırlamak için personele oyunlar sağlıyor.

Ağrı çeken genç hastalarla çalışan doktorlar, uyuşturucu kullanmadan ağrının engellenmesine yardımcı olduğu için video oynatmayı teşvik ediyor. Çocuklar uyarıcı bir şeyle meşgul olduklarında, zihinlerini acıdan uzaklaştırır.

Ne Kadar Oyun Süresi Yeterli?

Bir laparoskopik cerrahi çalışması, haftada yalnızca üç saatlik oyunla iyileşme gösterdi, bunun ötesinde herhangi bir şey sorunlara neden olabilir. Kore’de uzun saatler aynı pozisyonda oturmaları nedeniyle bazı oyuncularda bacak pıhtılaşmasına neden olan derin ven trombozu gelişti. Çocukların fiziksel aktiviteye ihtiyacı vardır.

Wade, oyun oynamanın dalgalar halinde gerçekleştiğini keşfetti. Çocuklar bir beceriyi geliştirmek için saatlerce basket atabilir ve sonra ustalaştıklarında ilgilerini çekebilirler. Çocuklar ayrıca bilgisayar yeterliliği kazanmak için saatler harcayabilir ve ardından başka bir etkinliğe geçebilirler.

Bir oyunda nelerin ilgisini çektiğini, hangi dersleri öğrendiklerini keşfetmek ve oynarken harcanan zamanı izlemek için oğullarınız ve kızlarınızla etkileşim kurun. Çocuklarınızla bazı oyunlar oynayın ve çocuklarınızın fiziksel olarak hareket etmesini ve gerçek ortamlarda etkileşimde bulunmasını sağlayan molaları teşvik edin.Source by Anne D. Carter

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla
Mentor

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Quiz MakerYears Of MembershipContent Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

12 SORUDA PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ

Genç İlişkiler