içinde

İlk Buluşmada Yapılması Gereken 20 Şey

Her randevunun ilk günü erkekler ve bayanlar büyük beklentilerle doludur. Herkes, yaşamlarında akılda kalıcı bir anı tutmak için “fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak” elinden gelenin en iyisini yapmak ister.

Çekici görünmek için bazıları bilinçsizce veya bilinçli bir şekilde bir çok hata yapabilir.

İlk buluşma; çoğu insanın sonsuza kadar yaşayacağı, bazı insanların da işkence çekebileceği unutulmaz bir gün olabilir.

Heyecan çok yüksektir, çünkü ne giyeceğine karar veremez, ilk kelime ne olabilir diye düşünür ve kafasından geçen düşünceler onu sürekli rahatsız eder.

Atmosfer o kadar gergin ki, buluşma bitene kadar bu gerginlik sürebilir.

Her erkek bir kadında aradığı şeye sahiptir, ancak çoğu zaman karşı cinsle ilgili meseleler söz konusu olduğunda erkek olarak aradığımız özel şeyler vardır.

Zamana karşı tutumunuz

“ilk farkettigim: Hazır olacagını söylediginde hazır mı!” George H.

İlk randevunuzda tuhaf olan zamana karşı tavrınız, öncelik verdiğiniz şeyler hakkında çok şey ifade ediyor. Yapmanız gereken en önemli şey, söz verdiğiniz zamanda veya daha öncesinde buluşma yerinde hazır bulunmanızdır.

Dürüst ol

Kendin ol ve bir cephe kurma. İyi ve kötü alışkanlıklarınızı masaya konmalı ve onun da açılmasına izin vermelisin. Yapmacık hareketlerden kaçın. Her türlü yalandan uzak dur.

Ona seni kovalaması için fırsat ver

Çoğu erkek, kendini rahat bırakan ve ona açılan kadın yerine peşinde koşacağı kadınları eğlenceli buluyor. Rahat bir bayanın ucuz biri olduğu anlamına gelmez. Öte yandan, bazı erkekler çok uzun bir süre boyunca bir bayanın peşinden koştuklarını vurgulamamayı tercih ediyor, fakat hepsi de neden onun peşinde koşmak istediğinin ipuçlarını veriyor.

Eğlencenin tadını çıkarın ve iyi vakit geçirdiğinizi görmesine izin verin

Aşk bir süreçtir ve asla bir gecede inşa edilmez. Şehvet ve sevecenliği aşık olmakla benzeştirmeyin, çünkü hiçbir şekilde birbirine benzemiyorlar. Bir erkek bir bayanla dışarıda eğlenmek, günün tadını çıkarmak isteyebilir ancak bayanın veya erkeğin buluşma ortasında işinin çıkması her iki tarafı da çıldırtacaktır. Neden daha önemli bir işin varsa ona bugün buluşma teklif ettin. Ondan ilk başta hoşlanmayabilirsin ancak süreci sonuna kadar kovalamalısın. Belki de buluşma sonunda onun bir özelliğini öğrenip ona hayran kalabilirsin.

Sohbeti akıtmaya devam et

İki tarafın da sessiz olması veya bir tarafın daha fazla konuşması iyi değildir. İkinizin de tam olarak ilgi alanına giren şeylerden bahsetmeye devam edin. Eğlenceli bir  konuyu anlattığında asık suratlı veya ciddi bir şekilde durmak yerine ona tebessüm edebilir ve anlattığı konu hoşuna gitmese bile bu konu hakkında yorum yapabilirsin. 

Yanına bir arkadaş getirme

Bu birkaç saat ikiniz içindi, başka bir yabancı için değil. Erkekler buluştuğu kızın yanında bir yabancı olduğunda inanılmaz derecede rahatsız hissederler. Bu kız veya erkek farketmez. 

Telefonu yoksay

Biriyle buluştuğunda karşıdaki kişinin telefonla sohbet etmesi çok sinir bozucu ve aynı kişinin telefonuyla meşgul olduğunu düşün. Bu saygısız ve görgü eksikliği olduğunu gösterir. Telefonunuzu sessize alın ve neden dışarıda olduğunuz konusunda farkındalığınız olsun. Acil görünen bir telefon görüşmesi bile olsa kısa tutun ve karşınızdakinden özür dileyerek telefonu açın. Sohbet esnasında aniden telefonu açması ve cümlelerinizin yarım kalması ne kadar sinir bozucu değil mi?

Afiyet olsun

Eğer onun evinde bir randevudaysanız ve o yiyecek veriyorsa, yemek pişirmesi kötü olsa bile neşeyle yiyin. Bunu gelecekte ona anlatabilir ve çok kötü olduğu halde yediğinizi gülerek anlatabilirsiniz. Ancak ikiniz de bir restoranda yemek yiyorsanız, yemeğe önce başlayarak rahat hissetmesini sağlayın. Yemek de dahil her şeyin ne kadar kötü olduğundan bahsetmeyin.

Sohbet iki kişiliktir.

Kendisi hakkında çok fazla konuşan bir kadın kesinlikle bir daha soru almayacaktır. Tartışmayı genişletmesini teşvik ederek, konuyu kendinize odaklamak yerine, konuşmaya yardımcı olun. Konuşmaman gerektiğini söylemiyorum ama gerektiğinde konuş. Onu ilginç bulursan, seni de ilginç bulacak.

Makyaj ve moda ile havalı olun

Bir insanı en çok çekici kılan tabiiki dış görünüşüdür. Kendinizi yakışıklı veya güzel bulmayabilirsiniz. Ama emin olun temiz ve düzgün bir kıyafet bir erkeği her zaman yakışıklı yapar. Aynı şekilde güzel bir kıyafet ve makyaj her kadını çekici ve güzel yapacaktır. Kendinize güvenin.

Aileyi gizli tut

İlk kez buluşmaya başladığınızdan, tartışmanızın özünü ailenize değil, ikinize de odaklandığından emin olun. Ailenizin kendisinden daha zengin ve sevgi dolu olduğunu öğrenirse, gözünü korkutabilirsiniz

Eski sevgilin hakkında konuşma

Eski bir sevgilin olduğunu unut. Tartışmalarınızda onun hakkında çok fazla konuşmak, geçmişinizi daha önce anlamadığınızı düşünerek randevunuzun daha az önemli hissetmesini sağlar. 

Gülümse

Tüm tartışma boyunca boğucu bir yüze sahip olmak çok sıkıcı olurdu, bu yüzden bir gülümsemeyi başlatmak hiçbir şeye mal olmaz. Bu, ruh halinizi yükseltmek ve bir süre için randevu almak için harika bir yoldur.

Görgü kurallarına dikkat et.

Aklınızda bulundurun, sadece erkek arkadaşınızla yalnız konuşmak için orada değilsiniz. Bardaki görevlilerinize, komilere, garsonlara ve hatta kasiyere söylediklerinizi izleyin, çünkü sizi yakından izliyor.

Ona iltifat et

Her kadın erkeklerden bir iltifat duymaya alışkındır, ancak ona gömleğinde nasıl iyi göründüğünü söylerseniz, bu kötü bir fikir olmaz. Bu onu mutlu edecek ve kendine güvenini artıracak.

Ben de ödemede yardımcı olabilir miyim

İlk buluşmada hesap ödemek erkeklerin görevidir. Ancak mutlaka yanınızda yeterli para bulundurun ve yardım etmeyi teklif edin.

Onu takdir et

Buluşmadan bu kadar etkilendiyseniz, eve kısa mesajla ya da kısa bir aramayla o giderken teşekkür etmeye çekinmeyin. Bu sizi çaresiz göstermez, ancak onunla harcadığınız zamana değer verdiğinizi gösterir.

Teklifine evet

Bir erkek çok istediği bir hanımla randevuda olduğunda, günün sonunda beklediği tek şey talebi için basit bir evet. Hiçbir şey endişelenerek bir bayandan evet beklediğinden daha fazla acı vermez.

Çok zorlu olmayın

Hiç kimse bu kadar talepkar bir hanımla oturmaktan memnun olmaz. Eğer bir kadın olarak bu kategoriye girersen, onunla şansına veda et.

Mutlu bir başlangıç ve mutlu bir son

Bir erkek, sözde bayanla olan randevusu başladığında mutlu bir ruh haliyle bittiğinde kendini çok iyi hisseder. Hiç kimse kesinlikle çekişme ve rahatsızlık dolu bir ortamda olmayı sevmez.

Her iki tarafın da günün sonunda birbirlerini etkileyebildiği ilk tarihin en iyisi olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Tarihin sonunda, birbirimizin işleri nasıl daha iyi hale getirebileceğimize dair potansiyellerini görebilmeli ve zayıflığın da nasıl kullanılabileceğine bakabilmeliyiz.

.

Ne düşünüyorsun?

0 Points
Oyla Eksi Oy

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleme …

0

Doğal olarak bir migreni rahatlatmanın 8 kolay yolu

Bizim İçin Kötü Olduğunu Bildiklerimizi Neden Yapıyoruz?