içinde

TOPLUMSAL DÜZEN NEREYE GİDİYOR?

Yalnız kendi çıkar ve mutluluğunu düşünen güzel insanlar var ya işte bu onlar için olsun! Kim mi onlar; benim, sensin, biziz, hepimiziz. Neden mi?

Yalnız kendi çıkar ve mutluluğunu düşünen güzel insanlar var ya işte bu onlar için olsun! Kim mi onlar; benim, sensin, biziz, hepimiziz. Neden mi?

Etrafımıza, yaşamımıza, haberlere bakalım göreceğiz aslında. İslam kültürünün yalnız dünyada değil kendi ülkemizde de gerektiği gibi anlaşılamadığı bu günlerde Efendimizin yaşam tarzından ve ahlakından da gün be gün uzaklaşıyoruz. Mevcutdurumu ise yalnızca  izliyoruz. Üzülüyor muyuz,belki. Müdahale ediyor muyuz, asla.

Hergün bir yerlerde sebebi bulunamayan, bulunsa çözüm üretilemeyen bombalar patlıyor. Canlar ölüyor, ateş düştüğü yeri yakıyor, bizim sokakta patlamadı, bu gün de ölmedik ya sıkıntı yok. Dolar kuruş kuruş artıyor, tl değer kaybediyor, şirketler batıyor, işsiz kalanlar oluyor. Bizim işimiz var şirketimiz de batmadı ya sıkıntı yok. Haberleri izleyen amca ne diyor” bana ne kardeşim dolardan siyasetten ben cebimdeki paraya bakarım” o parayla karnı doyuyor ya ona da sıkıntı yok. Amacına ulaşmak için her yolu mübah görenler kaç kişinin günahına giriyor, olsun daha ölmedi hesaba çok var ya sıkıntı yok.

Yok mu gerçekten? Var, hem de öyle büyük öyle dehşetli sıkıntılar var ki! Ama biz, bize dokunmayan  yılan bin yıl yaşasın, gücü olmayanın canı çıksın dünyasında üç maymunu oynamaya devam ettikçe 2,5 yaşındaki dünyadan habersiz masumlar sapıklara, hak, hukuk, adalet iş bilmezlere kalmaya devam edecek. Neden korkuyoruz, neyden, kimden çekiniyoruz. Kimin ne üstünlüğü var yada kimin eksik bir yanı?

Ne düşünüyorsun?

1 Point
Oyla Eksi Oy

İçerik admin tarafından oluşturuldu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleme …

0

ACABA O DA SİZİ DÜŞÜNÜYOR MU?

Haber gece yarısı geldi! Nijerya’da 4 Türk vatandaşı kaçırıldı